Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Belediye Oskarları Sahiplerini Buldu

Akdeniz Belediyeler Birliği(AKBB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda dereceye giren belediyeler ödüllendirildi.

Belediye Oskarları Sahiplerini Buldu
21 Aralık 2017 - 14:32

Akdeniz Belediyeler Birliği(AKBB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda dereceye giren belediyeler ödüllendirildi.

AKBB tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nın ödül töreni Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Kepez İlçe Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve farklı il ve ilçelerin belediye başkanları katıldı. 3. Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’na 5 kategoride 21 belediye 55 projeyle katıldı.

Tütüncü: “İşte Birlik ve beraberlik”

AKBB tanıtım filminin izlenmesinin ardından AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, “İşte Birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz zaman manzara bu. Birliğimizle, beraberliğimizle, kardeşliğimizle iftihar ettiğimiz bir dönemi yaşıyoruz. Ne mutlu bize. Akdeniz Belediyeler Birliği 66 belediyesi ile Türkiye’nin birlik ve beraberlik ruhuna, kardeşlik duygusuna Antalya’dan Akdeniz’den çok güçlü bir ses vermektedir. Akdeniz Belediyeler Birliği Antalya için, Akdeniz Bölgesi için, ülkemiz ve yerel hizmetlerin kalitesinin artması için çok önemli” dedi.

“Büyük bir çabayı ortaya koyduk”

Hakan Tütüncü, 2014 yılından beri birliğinin başkanlığını yaptığını hatırlatarak, belediye başkanları ile üstün bir gayreti ve büyük bir çabayı ortaya koyduklarını söyledi. Eğitim çalışmaları başta olmak üzere proje yarışmaları, fuarlar ve ulusal etkinliklere kadar belediyelerimizin vizyonunun yükselmesi, hedeflerinin büyümesi ve ufkunun genişlemesi anlamında çok farklı çalışmalara imza attıklarını belirten Tütüncü, “Belediyelerin ortaya koydukları performans daha önceki yıllara göre çok daha fazla oldu. Bu çalışmalar içinde en önemlisi Akdeniz Belediyeler Birliği’nin heyecanı yükseldi. Göreve geldiğimizde 44 belediyemiz vardı. Şimdi ise 66 belediyemiz bu birliğin içinde yer aldı. Buda heyecanın giderek büyüdüğünü ve yükseldiğini gösteriyor. Yeni belediyeler ile çok daha güçlü bir birlik olma yolunda ilerleyeceğiz. ”

“İyi işler yapanlar ödüllendirilmeli”

En önemli yarışmanın proje yarışması olduğunun altını çizen Başkan Tütüncü, “Proje yarışması 3 yıldır devam ediyor. Proje yarışmaları artık kurumsal boyuta geldi. Heyecanımız bu nedenle çok yüksek. 2015 yılında çok sınırlı sayıda projenin yarışmaya dahil olduğunu gördük. Bu yılda farklı bir heyecan içerisinde belediyelerimiz bu yarışmalara katıldılar. İyi işler yapanları ödüllendirmek önemli bir vazifemizdir. Proje yarışmalarının en önemli katkısı tecrübe paylaşımıdır. Proje yarışmalarından benim de çektiğim kopyalar oldu. Budan büyük bir fayda da elde ettiğimizi gördüm. Güzel uygulamalar yaygınlaşırsa, şehirlerimiz de daha güzel olur. Devlet olmanın en önemli özelliği de budur” diye konuştu.

“Politik münazaraları yarışmaya karıştırmadık”

Proje yarışmalarını düzenlemenin kolay olmadığına değinen Tütüncü, “Özellikle belediyelerin siyasi partilere mensup olduğu demokratik bir yapısı içinde belediyelerin yapmış olduğu başarılı uygulamaları değerlendirmek istediğiniz de politik bir takım düşüncelerle karşılaşırsınız. Biz politik münazaraları karıştırmadan, A politik jüri ile bu ödül çalışmalarımızı sürdürmeye gayret ettik. İşin uzmanı olan çok değerli jüri gurubu ile çalıştık. Çalışmalarımızı en güzel şekilde devam ettirmeye çalışacağız. Biz belediyeciler icraatları ile konuşuluruz. Hedef büyütürsek vizyonumuz, daha büyük bir noktaya taşırsak şehirlerimiz gelişir” dedi.

Türel, “Belediyelerimizi teşvik edici bir yarışma”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, yarışmaların teşvik edici oluğunu söyledi. Ödül törenlerinin ödül dağıtmanın ötesinde, bir öğrenme ve tecrübe paylaşma platformu olduğuna değinen Başkan Türel, “Burada ödül alan projeleri görüyor ve kendimize örnek teşkil ediyoruz. Bu imkanı sağlayan AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, birlik yönetimini ve belediye başkanlarını kutluyorum. Ödül törenleri markalaşma sürecinin en önemli göstergesidir. Markayı güçlendirmek istiyorsanız, ödül töreni ile güçlendirmeniz ve o markanın içini doldurmanız gerekir. AKBB 3 yıl önce markalaşma yolunda çok önemli adımlar atarak ilerlediğini gösterdi. Malatya’dan Akdeniz Belediyeler Birliğine üye belediye var. Çünkü belediyeler birliğimizin Türkiye’nin dört bir yanından takdir topladığı aşikar. Herkes AKBB üyesi olmaya çalışıyor.”

“Yatırım rekorları kırmaya devam ediyoruz”

Belediyelerin ortaya koyduğu her eserde toplumun mutlu olması gerektiğini belirten Menderes Türel, “Belediyecilik insan hayatını kolaylaştıran beceri sanatıdır. Vatandaşımızın hayatını ne kadar kolaylaştırıyorsak, işimizi iyi yapıyoruz demektir. Ülkenin gelişmesi şehirleşmenin gelişmesi, şehirlerin gelişmesi belediyelerin iyi çalışması ile olur. Bir ilçe gelişirken, yanındaki ilçe geri kalıyorsa orada sürdürülebilir gelişme mümkün değildir. Korkuteli, Elmalı Fethiye ile gelişecek. Akseki, Eğirdir ile birlikte gelişecek. Karşılıklı kıskançlık başarı getirmez. İşbirliği komşu ilin ve ilçenin gelişmesine katkı sağlar. Antalya’da 15 sene önce belediye başkanları yan yana gelmezlerdi. Aynı partiden belediye başkanları da bir araya gelmezlerdi. Biz dostluk ve kardeşlik içinde çalışıyoruz. Türkiye Antalya’da belediyecilik tarihinde en fazla projenin yapıldığı bir dönemi yaşıyor. Yatırım rekorları kırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ödül almaya hak kazanan belediyelere ödülleri verildi. Ödül Töreninin ardından sergi açılışı gerçekleştirildi.

3.Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışmasında ödül alan Belediyeler

İyi Yönetişim ve Halkla İlişkiler Çalışmaları Kategorisinde

Birincilik Ödülü – Kepez Belediyesi (Kepez Belediyesi Çocuk Meclisi)

İkincilik Ödülü – Döşemealtı Belediyesi (DÖGEM Döşemealtı Gençlik Meclisi)

Üçüncülük Ödülü – Elmalı belediyesi (Kendim Üretiyorum Kendim Kazanıyorum)

Alt Yapı Çalışmaları Kategorisinde

Birincilik Ödülü – Döşemealtı Belediyesi (Şehit Mustafa Gürcan Cad.)

İkincilik Ödülü – Burdur Belediyesi (Burdur Kenti Yağmur Suyu Drenaj Projesi)

Üçüncülük Ödülü – Isparta Yenişarbademli Belediyesi (İçme Suyu Şebeke-İshale-Depo Projesi)

Üst Yapı Çalışmaları Kategorisinde

Birincilik Ödülü – Döşemealtı Belediyesi (Döşemealtı Eko-Kreş Projesi)

İkincilik Ödülü – Manavgat Belediyesi (Su ve Işık Gösterili Yeşil Köprü Projesi)

Üçüncülük Ödülü – Finike Belediyesi (Yüzüncü Yıl Spor Tesisi Yapımı)

Çevre Koruma, Peyzaj, Planlama, Tasarım ve Uygulama Projeleri Kategorisinde

Birincilik Ödülü – Burdur Belediyesi (Sürdürülebilir Bir Yaşam İçin Çevre Eğitim Merkezi)

İkincilik Ödülü – Antalya Büyükşehir Belediyesi (Şarampol Caddesi Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenlemesi)

Üçüncülük Ödülü -Isparta Eğirdir Belediyesi (Atık Servettir Projesi)

Sosyo ve Kültürel Belediyecilik Uygulamaları Kategorisinde

Birincilik Ödülü – Antalya Büyükşehir Belediyesi (“Mavi Ev” Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi)

İkincilik Ödülü – Kepez Belediyesi (Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması)

Üçüncülük Ödülü – Denizli Merkezefendi Belediyesi (Sağlıklı Nesiller İçin Merkezefendi Obezitenin Farkında Projesi)

Anı Ödülü: Gündoğmuş Belediyesi (Kendi Hastaneni Kendin Yap)

Jüri Özel Ödülü: Akseki Belediyesi (Geleneksel Akseki Mutfağı Restoran Binası)

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al