Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Bilim adamları su altındaki arkeolojik eserleri konuştu

SU ALTI BİLİM ADAMLARI ANTALYA’DA BİR ARAYA GELDİ. TOPLANTILARDA SU ALTINDAKİ ARKEOLOJİK ESERLER DE KONUŞULDU.

Bilim adamları su altındaki arkeolojik eserleri konuştu
17 Kasım 2018 - 15:58
banner

18 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Kemer Deniz Bilimleri Haftası su altı bilim adamları Antalya’da bir araya geldi. Toplantılarda su altındaki arkeolojik eserler de konuşuldu.

11.Uluslararası Sualtı Araştırmaları Sempozyumu, 21. Sualtı Bilim ve Teknoloji Toplantısı, DAN Divers Day ve TSSF Sualtı Kültür Mirası Eğitmen Eğitimi Programı şeklinde gerçekleştiriliyor. “Sualtı Kültür Mirasının Korunması” isimli kitap çerçevesinde hazırlanan eğitim programları çerçevesinde balık adamlarıyla denizin altındaki arkeolojik eserlerin nasıl korunacağı konusunda bilgiler de paylaşılıyor.

Uluslararası Sitler ve Anıtlar Konseyi (ICOMOS) Sualtı Kültür Mirası Komisyonu Genel Sekreteri Doç. Dr. Hakan Öniz, yaptığı açıklamada, “ 15-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Kemer’de Akdeniz Üniversitesi, UNESCO Unitwin Sualtı Arkeoloji Ağı ve Selçuk Üniversitesi tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu , Türkiye Sualtı Vakfı (TİNA) ve Antalya Deniz Ticaret Odası destekleriyle düzenlenen etkinliklerin biri ulusal (Sualtı Bilim ve Teknoloji Toplantısı) biri uluslararası olmak üzere ( Uluslararası Sualtı Araştırmaları Sempozyumu) gerçekleştirilmiştir” diye konuştu.

Akdeniz Üniversitesi Akdeniz Uygarlıkları Araştırma Enstitüsü ve S.Ü. Sualtı Araştırmaları Merkezi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Sualtı Federasyonu, UNESCO UniTwin Sualtı Arkeolojisi Ağı, Antalya Deniz Ticaret Odası, Kemer İşadamları Derneği, ICOMOS ICUCH, Divers Alert Network Europe, CMAS – Dünya Sualtı Sporları Federasyonu, Kiriş Limak Limra Hotel ve Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfının destek verdiği toplantıya Almanya, Mozambik, Gürcistan Rusya, Polonya, İran, KKTC, İtalya gibi ülkelerden gelen bilim adamları da katıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co