Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Büyükşehir Taşatan yolunu asfaltlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya ve Gündoğmuş halkının yoğun kullandığı Taşatan yolunda bakım, onarım ve asfalt çalışması yapıyor.

Büyükşehir Taşatan yolunu asfaltlıyor
21 Temmuz 2017 - 13:54

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya ve Gündoğmuş halkının yoğun kullandığı Taşatan yolunda bakım, onarım ve asfalt çalışması yapıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya ve Gündoğmuş halkının yoğun kullandığı 40 kilometrelik Taşatan yolunun 30 kilometrelik bölümü kırsal alan ekipleri tarafından daha önce asfaltlanmıştı. Kalan 10 kilometrelik bölümünde ise Büyükşehir Belediyesi kırsal alan ekipleri asfalt hazırlıklarına başladı. Alt yapısı hazırlanan yol, ardından sathi asfaltla kaplanacak. Daha önce asfaltlanan 30 kilometrelik bölümde de bakım onarım yapılıyor. Öte yandan bir başka ekip de Yassımuar, Samsa, Kadıyakası ve Gökbel arasındaki 7 kilometrelik bölümde ise yol genişletme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Taşatan yolu Alanya ve Gündoğmuş sakinlerinin yıllardır kullandığı önemli bir yol. Bu yolun yapılması konusu yıllarca Alanya kamuoyunda konuşuldu. Yolun 13 kilometrelik bölümü özel idare döneminde yine bakanımız ve bizlerin girişimiyle asfaltlandı. Kalan kısmının 17 kilometresini asfaltladık. Geriye 10 kilometre kalmıştı. Şimdi bu 10 kilometreyi ekiplerimiz asfalta hazır hale getirmek için çalışıyor. Kısa sürede bu işi tamamlayarak Taşatan bölgesini komple asfaltlamış olacağız. Amacımız Taşatan ile Gökbel’i bağlamak. Bu nedenle Yassımuarı, Samsa, Kadıyakası yaylalarından geçen bölümde de genişletme çalışmaları yapıyoruz” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al