Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Büyükşehir’den öğrencilere Kaleiçi turu

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 11-13 YAŞ ARASI 700 ÖĞRENCİYE UZMAN ARKEOLOG VE TARİHÇİLER EŞLİĞİNDE KALEİÇİ TARİH GEZİLERİ DÜZENLEDİ.

Büyükşehir’den öğrencilere Kaleiçi turu
13 Aralık 2017 - 12:36
banner

Büyükşehir Belediyesi 11-13 yaş arası 700 öğrenciye uzman arkeolog ve tarihçiler eşliğinde Kaleiçi Tarih Gezileri düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanlığı tarafından Aksu, Döşemaltı ve Kepez’de bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 12 okuldan 700 öğrenciye Antalya’nın eşsiz güzellikteki en eski yerleşim yeri olan Kaleiçi ve bünyesinde bulunan Müzeleri gezdirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanlığının talebi üzerine Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ve özellikle Kaleiçi’ne uzak bölgelerdeki okullar için gerçekleştirilen programda her gün bir okuldan yaklaşık 55 öğrenciye Kaleiçi tarihi ve anıt eserler hakkında bilgi verildi. Ayrıca öğrenciler Kaleiçi Yat Limanı’nda bulunan Antalya Oyuncak Müzesini ve Deniz Biyolojisi Müzesini ziyaret ederek müze uzmanlardan eserler hakkında bilgi aldı.

Kaleiçi Tarih Gezileri’nin ilkbahar döneminde yeni okul ve öğrenci gruplarıyla devam edeceği belirtildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co