Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Çalışmalarınızı güvence altına alın

Çalışmalarınızı güvence altına alın
27 Eylül 2018 - 20:14
banner

Çalışmalarınızı güvence altına alın

Çalışma hayatı, insanın sağlıklı bir yaşama, sosyal hayata ve psikolojiye sahip olabilmesi için hayatından eksiltemediği bir işlem veya aktivitedir.

Bu aktivite veya işlem gerçekleştirilirken, bazıları yetki sahibi olur bazıları da vasıfsız olarak çalışırlar. Ancak her insanın belli bazı yerlerde yetkisi var ve bu yetkilerini güvence altına almak zorundadır. Ülkemizde ve dünyada gelişen teknoloji sayesinde kolaylıkla ardı ardına gelmeye devam ediyor. İş sahalarının gelişmesi, teknoloji dünyasının ilerlemesi gibi durumlar, daha sağlıklı ve daha aktif çalışma hayatını da beraberinde getiriyor fakat burada bir de çalışanların ve yetki sahiplerinin dikkat etmeleri gereken bazı durumlar vardır, yetki sahipleri bir belge veya evrakı imzalarken imzanın taklit edilebileceği durumunu göz önünde bulundurarak işlem yapmaları gerekmektedir. Ülkemizde faaliyete geçtiğinden bu yana her alanda kolaylık sağlayan e-devlet sistemi, getirdiği bir yenilikle birlikte imza yetkisi olan kişileri güven altına aldı. Elektronik imza uygulaması ile birlikte artık imza taklitlerinin yapılabilmesi durumu ortadan kalktı, üçüncü şahıslar tarafından kişinin izni  ve bilgisi olmaksızın atılan imzalar geçerliliğini yitirmeye başladı. Eimza olarak da bilinen bu uygulama, birçok alanda geçerli olup, asıl kişiler haricinde belgelere atılması mümkün olmayan bir alt yapı ile çalışmaktadır. Bilgisayar zemininde, elektronik ortamda; sayı, sembol ve karakterlerle oluşturulan elektronik imza, taklit edilmesi mümkün olmayan ve kimlik doğrulaması yerine geçen bir sistemdir.

İmzanız güvenli mi?

Her insanın kendine göre belirlediği bir imzası vardır ve bu imzalar başkaları tarafından taklit edilmeye açıktır. Her ne kadar yapılan bir işleme itiraz etme hakkı bulunsa da tabir caizse derdinizi anlatıncaya kadar ömrünüzden ömür geçer. Bu tip durumlarla karşı karşıya kalmamak ve daha sağlıklı bir zemin üzerinde işlem yapmak için elektronik imza kullanmanız en sağlıklısı olacaktır, çünkü sistem tamamen devlet denetimi ve kontrolü altında olduğu için ve hazırlanan ortamın kripto sistem ile çalıştığı için başkalarının imza taklidi yaparak sizin adınıza imza atması gibi durumlar söz konusu olmayacaktır. Geçmişte imzalar yüzünden yaşanan bir takım sorunlar, insanların mağdur olmasına neden olmakta idi ve geri dönüşü çok zor olan hatta bazı durumlarda mümkün olmayan bir takım olayların yaşandığına az çok şahit olmuşuzdur. Eimza uygulamasının hayata geçirilmesinden sonra bu tip vakaların daha da azaldığını görebiliyoruz, çünkü tamamen kontrollü ve kişinin izni olmaksızın herhangi bir belge veya evraka imza atılması durumu ortadan kalkmış durumdadır. Sisteme geçenler imzalarının güvende olduğuna tam anlamıyla inanmaktadır. Peki, sizin imzanızın ne kadar güvenli olduğunu biliyor musunuz? Islak imzaların taklide açık olması, üçüncü şahıslarca kullanılması durumunda nasıl zararlarla karşı karşıya kalabileceğinizi hiç düşündünüz mü?

Elektronik imza için arayın

Elektronik ortamda düzenlenen ve başkaları tarafından taklit edilmesi mümkün olmayan e-imza sahibi olabilmek için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar vardır. bu şartlar hakkında gerekli bilgilere ulaşabileceğiniz internet sitemizi ziyaret ederek bilgi alabilir, iletişim numaramızdan arayarak konu hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. Kendinizi ve kurumunuzu güven altına almak için yapmanız gereken tek şey bir an önce eimza uygulamasına sahip olmak olacaktır. Çağrı merkezi numaramızdan ulaşarak konuyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir, destek talebinde bulunarak kendinize özel elektronik imza oluşturabilirsiniz.

https://www.turkkep.com.tr/e-imza

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -