Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Çamaşır Makinesinden Gelen Gıcırtı Sesi Neden Olur? Makineden Gelen Gıcırtı Sesi Nasıl Engellenir?

Çamaşır Makinesinden Gelen Gıcırtı Sesi Neden Olur? Makineden Gelen Gıcırtı Sesi Nasıl Engellenir?
24 Haziran 2022 - 13:06

Çamaşır Makinesinden Gelen Gıcırtı Sesi Neden Olur? Makineden Gelen Gıcırtı Sesi Nasıl Engellenir?

Güçlü motorları ve gelişmiş özellikleri yüksek devirlerdeki dönüşlerle çamaşırları %100 hijyenik duruma getiren çamaşır makineleri, bu performansları dolayısıyla belirli bir gürültüye neden olabilmektedir. Yeni nesil çamaşır makinesi modellerinde gelişen teknolojiyle birlikte çalışmada çıkartılan seslerin olabildiğince minimal seviyede tutulması da sağlanıyor. Bununla birlikte her çamaşır makinesi kullanıcısının rahatlıkla tanıyabileceği çalışma seslerine sahiptir. Çamaşır makinesi çalışırken rahatsız edici şekilde gıcırtı sesi geliyor ise bir sorun olduğu anlamına gelir. Pendik Arçelik Servisi merkezimiz size bu konuda teknik servis hizmetlerini profesyonel standartlarda sunmaktadır.

Çamaşır Makinesi Çalışırken Neden Gıcırtı Sesi Gelir?

Çamaşır makinesinin normal şekilde çalıştığı zamanlarda sonradan ortaya çıkan gıcırtı sesine neden olabilecek birden fazla olasılık söz konusudur. Bu kapsamda uzman Sultanbeyli Arçelik Servisi teknikerlerimiz tarafından çamaşır makinenizin su tahliye pompasını kontrol etmektedir. Çamaşır makinenizin içerisindeki pis suyu dışarıya tahliye etmesini sağlayan su tahliye pompası ve su tahliye filtresi, buradan gelecek yabancı cisimlere açıktır. Düğme, toka vb. yabancı cisimler buraya kaçarak, tıkanmaya neden olur. Bu durumda su boşaltma fonksiyonu sırasında çok gürültülü ve rahatsız edici gıcırtı sesinin gelmesine neden olabiliyor.

Çamaşır Makinesinde Gıcırtı Sesi Nasıl Giderilir?

Çamaşır makinesinin kullanımında karşılaşılan gıcırtı sesi çoğu zaman çok rahatsız edici boyutlara ulaşabilmektedir. Makinenizin normal çalışma sesleri arasında bulunmayan gıcırtı sesini duyduğunuz zaman mutlaka gerekli kontrollerin yapılmasını sağlamalısınız. Çünkü bu normal bir çalışma sesi değildir ve makinenizin güvenliğini riske edebilecek bir husus söz konusu olabilir. Sorunun daha da ilerlemesi ve en hızlı şekilde çözüme kavuşturulabilmesi için alanında uzman kadromuzla faaliyet gösterdiğimiz Ataşehir Arçelik Servisi merkezi hizmetlerimize başvuru yapmanızı öneririz.

Servisimiz bölge genelinde her zaman müdahale için hazır durumda olan tam donanımlı mobil gezici servis araçlarıyla müdahale etmektedir. Böylelikle hiç vakit kaybetmeden, çamaşır makinenizin arızasından kurtulabilmenize ve yeniden ilk günkü kalitesinde kullanmaya devam edebilmenizi sağlamaktayız. Üstelik servisimiz aynı gün ve yerinde servis müdahaleleri ile zaman tasarrufu sağlarken aynı zamanda da sadece orijinal yedek parçalar ile değişim gerçekleştirmektedir. Bu değişim işlemlerinin orijinal yedek parçalar ile yapılıyor olması hem kaliteli hem de uzun vadede ekonomik bir onarım hizmeti imkanı sağlamaktadır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al