Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Çevreci Komşu Kart tescilli marka oldu

MART 2017’DE MURATPAŞA’NIN 56 MAHALLESİNE YAYGINLAŞTIRILAN VE ELEKTRİKLİ ATIKLARDAN CAM, PLASTİK, KAĞIT GİBİ NİTELİKLİ AMBALAJ ATIKLARIN EVLERDE AYRIŞTIRILARAK TL KARŞILIĞI OLAN PUANA DÖNÜŞTÜĞÜ ÇEVRECİ KOMŞU KART PROJESİNİN MARKA TESCİLİ GERÇEKLEŞTİ. TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU’NCA VERİLEN MARKA TESCİL BELGESİ, BAŞKAN YARDIMCISI MURAT ŞİMŞEK VE ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRÜ CEREN ŞAHİN TARAFINDAN MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL’A TESLİM EDİLDİ.

Çevreci Komşu Kart tescilli marka oldu
02 Mayıs 2018 - 11:08
banner

Muratpaşa Belediyesi’nin uygulama ölçeği ve kapsamıyla dünyanın sayılı geri dönüşüm projelerinden biri olan Çevre Komşu Kart çalışmasının Türk Patent ve Marka Kurumu’nca marka tescili yapıldı.

Mart 2017’de Muratpaşa’nın 56 mahallesine yaygınlaştırılan ve elektrikli atıklardan cam, plastik, kağıt gibi nitelikli ambalaj atıkların evlerde ayrıştırılarak TL karşılığı olan puana dönüştüğü Çevreci Komşu Kart projesinin marka tescili gerçekleşti. Türk Patent ve Marka Kurumu’nca verilen marka tescil belgesi, Başkan Yardımcısı Murat Şimşek ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ceren Şahin tarafından Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teslim edildi.

Marka tescil belgesini Başkan Uysal’a teslim eden Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şahin, “Çevreci Komşu Kart Projesi fikri Başkanımız Ümit Uysal’a ait. Projemizin fikir babası olmasının ötesinde, sistemin her aşamasını kontrol etti, başarılı olması için çok çaba harcadı. Fikir babası olduğu projenin marka tescil belgesini, Başkanımıza sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Başkan Uysal, Çevreci Komşu Kart’ın Türkiye’de atık alanında büyük bir yenilik getirdiğini söyledi. Muratpaşa’da kentin bütün nitelikli atıklarını bir kart aracılığı ile ödül puanlar üzerinden teşvik edip tam toplama gerçekleştirildiğini belirten Başkan Uysal, “Bütün vatandaşlarımızın bu sürece entegre olmasını temenni ediyoruz. Türkiye’nin her yerinde bu uygulanmaya başlandı. Biz de belli bir süre önce bunun tescili için başvurmuştuk. Muratpaşamız’dan, Antalyamız’dan ülkemize proje sunmuş olmaktan memnunuz, bütün insanlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Uygulama ölçeği ve kapsamıyla dünyanın sayılı projeleri arasında yer alan Çevreci Komşu Kart, ayrıca 2 uluslararası ödülün de sahibi oldu. aldı. 20. Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödüllerinde ’Türkiye ölçeği-Kamu Kurumu’ dalında ödül alan proje 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nde, kongre özel ödülünü aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ‘Sıfır Atık’ projesi tarafından da yakından takip edilen Çevreci Komşu Kart projesi ayrıca Proje, kamu Teknoloji Platformu ve Harward Business Rewiew Türkiye tarafından ’Küresel Başarının Yeni Anahtarı: Şehirlerin Liderliği’ temasıyla, 3. Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’nda da ‘Sıra Dışı Başarı Hikayesi’ seçildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -