Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Çiftçiler su israfının önüne geçecek

ANTALYA’NIN AKSU İLÇESİNDE KAMU KURUMLARI VE ÜRETİCİLER BİR ARAYA GELİP, “TAM TEŞEKKÜLLÜ PLANLI SULAMA SİSTEMİ” KURACAK. AKSU ÜRETİCİ BİRLİĞİ’NİN ÖNERİSİYLE GERÇEKLEŞECEK TARIM ÇALIŞTAYI, İLÇEDE PLANLI TARIM UYGULAMASINI DA GELİŞTİRECEK.

Çiftçiler su israfının önüne geçecek
08 Kasım 2018 - 17:06

Antalya’nın Aksu ilçesinde kamu kurumları ve üreticiler bir araya gelip, “Tam teşekküllü planlı sulama sistemi” kuracak. Aksu Üretici Birliği’nin önerisiyle gerçekleşecek Tarım Çalıştayı, ilçede planlı tarım uygulamasını da geliştirecek.

Antalya’da tarım arazilerinin varlığı ile çiftçilik alanında büyük söz sahibi olan Aksu İlçesi’nde çiftçiler planlı sulama sistemine geçiyor. Sistem sayesinde çiftçiler, her yıl binlerce dekar alanda kullanılan sulama suyunda israfı önleyecek. Barajdan çiftçinin ihtiyacı dışında kanallara su verilmeyecek. Aksu Üretici Birlik Başkanı Turan Şahin, susuzluğun evrensel bir sorun haline geldiğini belirterek; 2018 yılında yaşadıkları sorunların bir daha yaşanmaması için 2019 yılı başında bir çalıştay yapılarak bölgede “Sulama Planı” oluşturulmasını önerdi. Şahin, yapılacak planlama ile ekim ayında su sorunu yaşayan örtü altı seracılık mağduriyetinin gidereceklerini söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat