Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Çocuk başkan, Türel’den parklara kamera sistemi istedi

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA, ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL’İN KOLTUĞUNA 4. SINIF ÖĞRENCİSİ SEZANUR ERGÜN OTURDU.

Çocuk başkan, Türel’den parklara kamera sistemi istedi
23 Nisan 2018 - 13:34
banner

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda koltuğunu Sezanur Ergün’e bıraktı. Başkan Ergün, yerleşimin yoğun olduğu parklara kamera sistemi kurulmasını isterken, çocukları ve gençleri telefon ve bilgisayar bağımlılığından kurtarmak adına her mahalleye kütüphane, spor ve sanat merkezi projesinin hayata geçirilmesini projesini anlattı. Ergün, Engelliler Haftasında Zıp Zıp Park’ın ücretsiz olmasını istedi.

23 Nisan’ın Büyükşehir Belediye Başkanı Antbirlik İlköğretim Okulu 4-A sınıfı öğrencisi Sezanur Ergün oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne, Babası Hakan Ergün, Annesi Tuğba Ergün, Okul Müdürü Mehmer Karsavurdan ve Müdür Yardımcısı Gül Sevin ile birlikte gelen Sezanur, Başkan Menderes Türel tarafından karşılandı. Başkan Türel, Sezanur ve ailesi ile bir süre sohbet etti.

23 Nisan’ı kutladı

Makama oturduktan sonra “Tüm çocukların 23 Nisan bayramını kutlar ve çocukların ağlamadığı, daima mutlu olduğu bir yıl geçirmelerini dilerim. Bize bu günü armağan ettiği için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim” sözleriyle konuşmasına başlayan Başkan Ergün, “Dünyanın en güzel şehri olan Antalya’nın Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu kısa süreliğine de olsa benimle paylaştığınız için size çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Türel’den tavsiye

İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda piyano kurslarına devam ettiğini söyleyen Başkan Ergün, ileride uluslararası bir piyanist ve bilim insanı olmayı istediğini belirterek şunları söyledi:

“İnsanlığa faydalı bir buluş yapmak istiyorum. Bu bir ilaç olabilir ya da teknolojik bir icat olabilir. Bunları yaptıktan sonra Sayın Cumhurbaşkanı’mızın gösterdiği 2071 hedeflerine katkı sağlamak adına bir belediye başkanı ya da T.C. Başkanı olabilirim.”

Çocuk Başkan Ergün’ün bu sözlerini memnuniyetle karşılayan Başkan Türel, “Sen yine 2071’den önce 2051’i de düşün. 2071’e kadar bekleme” tavsiyesinde bulundu.

Projelerini Türel ile paylaştı

Başkan Türel’e Antalya’ya yaptığı hizmetler ve kazandırdığı projeler için teşekkür eden çocuk Başkan Sezanur Ergün, “Şu an yapılmakta olan Tünektepe Projesi tamamlandığında zaten dünyada marka olan Antalya’mızın yıldızını daha da parlatıp, zirveye taşıyacağına olan inancım sonsuz. Tüm bu hizmetlerinizden dolayı size ve ekibinize şahsım ve tüm Antalya adına sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Kendi geliştirdiği projeleri de sıralayan Başkan Ergün, çocukların ve gençlerin telefon, internet ve bilgisayar bağımlılığından onları kurtarmak adına Yediarıklar Projesi’ni hayata geçirerek, burada Antalya’nın en büyük sanat, spor ve kütüphane kompleksini inşa etmek istediğini söyledi.

Parklara kamera sistemi istedi

Yerleşimin yoğun olduğu parklara kamera sistemi kurulmasını da isteyen Başkan Ergün, var olan bisiklet yolu, yürüyüş ve engelli kaldırımlarının tüm Antalya’ya yayılmasını ve bu yollara araba park edilmemesi için çalışma yapılmasını uygun gördüğünü söyledi. İhlas Medya kuruluşları olan Türkiye Gazetesi, TGRT Haber ve İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) ‘çocuk parklarına güvenlik kamerası konulsun’ kampanyası başlatmış ve kampanya ailelerden büyük destek görmüştü.

Türel Antalyaspor forması hediye eti

Başkan Ergün’ün taleplerini dinleyen Başkan Menderes Türel, Engellilere yönelik Enfest isimli bir festival düzenlediklerine dikkat çekerek zıp zıp parkın bu etkinliklere dahil olduğunu söyledi. Her mahallede spor ve kültür merkezleri olmasını kendisinin de çok önemsediğini ifade eden Başkan Türel, “Maalesef telefon bağımlılığı yeni nesilde çocukların, gençlerin en büyük sıkıntısı. Onları spora teşvik etmek bu teknolojik bağımlılıktan kurtulmalarına vesile oluyor” diye konuştu. Başkan Türel daha sonra çocuk Başkan Sezanur Ergün’ün zıp zıp park talimatını Özel Kalem müdürüne iletti. Türel daha sonra günün anısına Ergün’e aralarında Antalyaspor’un formasının da bulunduğu çeşitli hediyeler sundu. Sezanur’un tuttuğu takımı soran Başkan Türel “Antalya’nın belediye başkanı şehrin takımını tutar” dedi. Başkan Menderes Türel, çocuk başkana Antalyaspor forması hediye etti. Ardından Türel ve Çocuk Başkan Sezanur Ergün, birlikte 23 Nisan törenlerine katıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co