Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da 23 Nisan Kutlamaları

ANTALYA’NIN KORKUTELİ, SERİK VE FİNİKE İLÇELERİNDE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DÜZENLENEN ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.

Antalya’da 23 Nisan Kutlamaları
23 Nisan 2018 - 13:48

Antalya’nın Korkuteli, Serik ve Finike ilçelerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı Korkuteli Şehitlik Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Tören daha sonra Recep Gürbüz Spor Salonu’nda devam etti. Kutlama programına Kaymakam Erol Tanrıkulu, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ufuk Arabacı, Belediye Başkanı Hasan Gökce, Cumhuriyet Savcısı Ayhan Yenilmez ve öğrencilerle vatandaş katıldı. Öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler okundu ve halk oyunları gösterileri sunuldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül töreni sonrası şiirler okunurken, step gösterisi, Nadine Ahmet Balaban Anaokulu öğrencileri tarafından ront gösterisi, Dereköy İlkokulu’nun halk oyunları gösterisi, jimnastik, dans ve Atatürk çocukları gösterileri sunuldu.

Serik’te 23 Nisan Coşkusu

Serik’teki kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Buradaki törenin ardından 23 Nisan etkinliği Tekeli İlkokulu’nda devam etti. Törene Kaymakam Haluk Şimşek, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Jandarma Binbaşı Mehmet Ece, Emniyet Müdürü Zafer Karaaslan, okul müdürleri ve vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz tarafından yapıldı. Ekiz’in konuşmasının ardından ilçede bulunan okulların öğrencileri tarafından hazırlanan gösterilerinin sunulmasıyla tören sona erdi.

Finike’de 23 Nisan Kutlamaları

Finike’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Yunuslu Park’taki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Kutlama programı daha sonda 100’üncü Yıl Atatürk Stadyumu’nda devam etti. Kutlamalara Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yakup Alagözoğlu, Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Milli Eğitim Müdürü Hüsnü Karataş öğrenciler ve vatandaş katıldı.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, dans ve halk oyunları gösterileri yapıldı. Törende ayrıca ’Çocuk Gözüyle 23 Nisan’ adlı şiir ve resim dalında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al