Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

“Darbeler ve Demokrasi” Finike’de konuşuldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nca Finike’de organize edilen Yeni Türkiye Buluşmaları Konferanslar Dizisi’nde “Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi” konusu ele alındı

“Darbeler ve Demokrasi” Finike’de konuşuldu
21 Aralık 2017 - 15:38
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nca Finike’de organize edilen Yeni Türkiye Buluşmaları Konferanslar Dizisi’nde “Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi” konusu ele alındı.

Finike Aquapark Düğün Salonu’nda düzenlenen ve Siyaset Bilimci Dr. Murat Yılmaz’ın oturum başkanlığı yaptığı konferansa, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasemin Abayhan, Yazar-Belgesel Yapımcısı Harun Kaban ve Çalışma Hayatı Uzmanı Tarkan Zengin konuşmacı olarak katıldı. Konferansa Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsnü Katataş, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Berrin Pehlivan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Darbe kural ihlalidir

Harun Kaban, 15 Temmuz sürecine değinerek, “Darbe bir kural ihlalidir. Bunu şöyle düşünmemeliyiz ‘Tanklar sokağa çıktı, asker başa geçti’ çünkü önceki tecrübelerimizde hep böyle olmuş fakat 15 Temmuz’dan önce bunun farklı yöntemlerini 17-25 Aralık’ta gördük. Biz 15 Temmuz’da bütün dünyaya örnek olacak bir olay yaşadık. Basit bir kural ihlalinin hayatımızı alt üst edeceği bir durumu yaşadık ve o gece ciddi bir kural ihlaline karşı gelip vatanı kurtardık” diye konuştu.

15 Temmuz ruhunu korumalıyız

Çalışma Hayatı Uzmanı Tarkan Zengin ise “15 Temmuza kadar Türkiye’de Darbeler Türkiye’nin değişmez bir kaderiydi. İnşallah bundan sonra bu darbeler parantezini bir daha açmamak üzere kapatmış olduk. Adnan Menderes niye hedefti? Erdoğan niye hedefti? Menderes’e sürekli diktatör deniliyordu. Çünkü girdiği tüm seçimleri kazanınca onu istemeyenler darbe mekaniğini harekete geçirdi. AK Parti de girdiği her seçimi kazanan ve üstelik oyunu arttıran bir parti olunca hedef haline geldi. 15 Temmuz’da ben uzun yıllar sonra ilk defa millet olma şuurunu yeniden tesis edildiğini düşünüyorum. Türkiye çatısını korumamız için o ruhu korumamız lazım.”

Provakasyona izin vermemeliyiz

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasemin Abayhan da “Bazı doktor unvanını almış olan FETÖ’cülerin tezlerine baktığımızda 27 Mayıs darbesiyle ilgili olduklarını ve o zamanın gizli olan meclis tutanaklarını ele geçirerek tezlerini yazdıklarını görüyoruz. Demek ki 27 Mayıs öncesindeki bazı provokasyonları önceden çalışmışlar ve 15 Temmuz öncesinde bunu kullanmışlar. 15 Temmuz’u atlatmış olabiliriz ama şimdi bize düşen görev bundan sonra provokasyonların ve manipülasyonların kullanılmasına izin vermemek” ifadelerini kullandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co