Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Demre’de ’Noel Baba Heykeli’ yer değiştiriyor

ANTALYA’NIN DEMRE İLÇESİNDEKİ NOEL BABA KİLİSESİ GİRİŞİNDE BULUNAN NOEL BABA HEYKELİ, MEYDAN ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA KALDIRILDI.

Demre’de ’Noel Baba Heykeli’ yer değiştiriyor
04 Ocak 2018 - 15:46

Antalya’nın Demre ilçesindeki Noel Baba Kilisesi girişinde bulunan Noel Baba heykeli, meydan çalışmaları kapsamında kaldırıldı. Demre Belediyesi tarafından yeni yeri belirleninceye kadar depoda tutulduğu bildirilen heykelin Noel baba kilisesinin önünde herkesin görebileceği bir noktaya konulacağı bildirildi.

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün talimatıyla Noel Baba Kilisesi girişine yerleştirilen Noel Baba Heykeli, geçtiğimiz yıl Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve 3 meydanı içeren Demre Meydan Düzenlemesi Projesi kapsamında Demre Belediyesi tarafından kaldırıldı. Ankaralı heykeltıraş Necdet Can tarafından 2008 yılında yapılan ve sırtındaki çocuklarla ilçe ile kilisenin sembolü olan heykelin ilçe belediyesinin deposunda tutulduğu, geçtiğimiz aylarda biten Noel Baba Meydan Projesi kapsamında yerinin değiştiği ve daha görünür bir noktaya konulacağı kaydedildi.

Demre Belediye başkanı Süleyman Topçu, proje kapsamında mevcut yerinden kaldırılan heykel için yer belirleme çalışmasının sona erdiğini belirterek ” Proje kapsamında bulunduğu yerden alınan ve şu anda depoda muhafaza edilen heykel, önümüzdeki günlerde Noel Baba Kilesininin önünde herkesin görebileceği en güzel noktaya konlacak” dedi.

(SM-

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -