Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Dental Üniteler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dental Üniteler Hakkında Bilinmesi Gerekenler
03 Kasım 2021 - 19:39
banner

Diş hekimleri diş tedavi ünitesi seçerken hasta koltuğuna özellikle dikkat etmelidir. Elektromekanik ve hidrolik hasta koltukları en popüler olanlardır. İkincisi daha ucuzdur, ancak küçük bir arıza durumunda bile, koltuğu çalışmaz hale getiren yağ sızıntısına neden olabilir. Elektromekanik tahrikli koltuklar daha pahalıdır ancak tasarımları, mekanizma bozuk olduğunda bile rahat çalışma sağlar.

Diş tedavi kontrol üniti en önemli parçalardan biridir. Dental alet dağıtım sistemine bağlı olarak iki tip dental ünit vardır: sallanan veya asılı hortumlu. Sallanan hortumlarda, güvenli sabitleme sayesinde diş hekiminin aletleri orijinal konumlarına döndürmesi daha uygundur. Eksik yönlerden biri olan kısıtlı hortum uzunluğu, bir diş hekimi için çalışma konforunu olumsuz bir şekilde etkiler. Asılı hortumlarla işlem daha pratik hale gelir, “çubuk” yoktur, ancak diş hekimi el aletinin soketteki sabitlenmesine dikkat etmelidir, aksi takdirde kazayla düşürerek ona zarar verme riski vardır.

Dental mikro motor fiyatları için Metco Dental ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu tür bir sistem için başka bir eksiklik daha vardır: fikstür soketleri kir biriktirebilir. Kontrol ünitesi ve ek dişçilik aletlerini asistan ünitesine yerleştirmek mümkündür. Çoğu zaman ayrıdırlar. Hidrobloklar, dezenfeksiyon sistemi, katı partikül toplayıcı, hijyenik sistem, amalgam ayırıcı ve tabanca için su veya hava ısıtıcısı gibi cihazlarla donatılabilir. Aspirasyon sistemi, hastaların ağız boşluklarından kan, tükürük, diş parçaları ve dolgu partiküllerini çıkarmak için kullanılır.

İki tür emiş sistemi vardır: inverter kontrollü veya vakumlu sistem. İlkinin çalışması hidrodinamik ilkelere dayanmaktadır. Vakum emiş sistemi vakum oluşturarak çalışır (bu amaçla kompresör kullanılır).

Unutmayın, 1991 yılından beri tüm Türkiye’ye diş sağlığı ile ilgili cihaz ve sarf malzemeleri temin edip, satış öncesi ve sonrası her süreçte destek veren Metco Dental, Dünya’nın Bir Numaralı markalarıyla diş hekiminizin en büyük destekçisidir.

Danışmak istediğiniz tüm konularda; [email protected] adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -