Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Dijital Pazarlamada Başarılı Olmanın 3 Yolu!

Dijital Pazarlamada Başarılı Olmanın 3 Yolu!
05 Temmuz 2022 - 19:34

Dijital Pazarlamada Başarılı Olmanın 3 Yolu!

Türkiye’de e-ticaretin toplam ticaretteki payı %15,7’ye ulaştı!

Dijital platformların kullanımının artmasıyla beraber sürekli yükselen bir grafik çizen e-ticaret sektörü, koronavirüs pandemisi ile tüm dünyada beklenilmeyen bir noktaya ulaştı. Pazarlama, dijital pazarlama ve e-ticaret gibi alanların metriklerini okuyarak, analitiğini iyi anlayarak ve bu verileri doğru kullanarak şirketlerin büyük başarı yakalayabileceğini söyleyen uluslararası eğitim platformu Laba Türkiye eğitmenlerinden CarrefourSA Head of E-Commerce görevindeki Ali Can Ertem, dijital pazarlama analitiğinde başarılı olmanın 3 yolunu sıralıyor.

Dijitalleşme ve pandemi süreciyle birlikte önemli bir iş alanı halini alan dijital pazarlama, kariyerine bu alanda yön vermek isteyen kişilerin ilgisini çekiyor. E- ticaretin; metrikleri okumayı bilen, analitiğini iyi anlayan ve bu verileri doğru kullanan kişilerin ilerleyebileceği bir alan olarak karşımıza çıktığını söyleyen Laba Türkiye eğitmenlerinden CarrefourSA Head of E-Commerce görevindeki Ali Can Ertem, dijital pazarlamada başarılı olmanın 3 yolunu paylaşıyor.

E-Ticaretin Türkiye Toplam Ticareti İçerisindeki Payı %15,7

Pazarlama analitiğini bir kavramdan çok süreç olarak tanımlayan Ertem, kurumların günümüze uyum sağlayan online dünyasında dijital pazarlama nasıl daha karlı bir şekilde yönetilir, dijital pazarlama kanalları nasıl optimize edilir gibi alanlara odaklanması gerektiğinin altını çiziyor. “Pazarlama analitiği, müşteri görüş ve eğilimlerini bizlere gösteriyor.” diyen Laba eğitmeni Ali Can Ertem, e-ticaret sektörünün Türkiye ve dünyada çok hızlı büyüyen alanlardan biri olduğunu belirtiyor. Pandemi ile e-ticaret sektöründeki büyümenin oldukça hızlandığını söyleyen Erten, “2019 yılında 68.000 işletme e-ticaret ile uğraşırken 2020’de bu rakam 256.000 olarak karşımıza çıkıyor. Buna paralel olarak sipariş adetleri de %68 oranında artış gösterdi. Toplama baktığınız zaman e-ticaretin Türkiye ticareti içerisindeki payı %15,7 olarak görülüyor. Bu tablo e-ticaretin hem Türkiye’de hem de dünyada ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösterirken, önümüzdeki yıllarda da bu sektörün hızla büyüyecek. Burada önemli nokta, karlı ve verimli e-ticaret yapıları kurabilmek ve sürdürülebilir modellerle büyümek olacak.” ifadelerinde bulunuyor. Ertem, dijital pazarlama analitiğinde başarılı olmanın 3 yolunu sıralıyor.

#1. Dijital pazarlamada fark yaratılmalı. Dijital pazarlama, her geçen yıl daha farklı metrik ve açılımlarla büyüyor. Bu büyüme çok daha hızlı bir şekilde devam ediyor. Markalar hem dijital pazarlama hem de pazarlama analitiği ile tanıştıklarında farklı olmak önemli bir ihtiyaç oluyor. Dijital dünya içerisinde gerçekleşecek olan gelişmelere ayak uyduran, metrikleri takip eden ve özgün olan markalar ise rakipleri arasından sıyrılarak fark yaratanlar arasında yerlerini alıyor. Artık markalar müşterilerinin dijital dünyadaki hareketlerine göre sürekli onlarla etkileşim halinde olarak kendilerini görünür kılmak istiyor. Kullanıcıları rahatsız etmeden en akılcı ve hedefli analitik pazarlama yapılarına sahip markalar ise uzun ömürlü oluyor.

#2. Şirketlerin dijital pazarlama için alternatif planları olmalı. Her türlü dijital hizmet için bir sağlayıcı bulmak özellikle son dönemde oldukça kolaylaştı. Buna bağlı olarak alternatif planlar ve yapılar oluşturmak markalar için öncelikli bir hal almaya başlıyor. Bu durumun en büyük sebebi Google’un sunduğu platform ve hizmetlerle kullanıcılarını memnun etmesi. Google sağladığı memnuniyet ile kullanıcıların devamlılığını sağlıyor. Birçok dijital ürünü ya ücretsiz ya da çok düşük maliyetlerle sunan Google için kullanılan ürünlerin teknik destek ve devamlılığı taahhüdünün de olduğunu belirten Ali Can Ertem, piyasada tercih edilmeleri için önemli etkenlerin varlığını ve markaların hizmet sağlayıcılar sayesinde alternatif planlar oluşturmaları gerektiğini belirtiyor.

#3. Uygulamaya dayalı dijital pazarlama analitiği eğitimi alınmalı. Pazarlama uzmanları, analistler, dijital pazarlama ve web analitiği uzmanları, girişimciler ve işletme sahipleri için dijital pazarlama analitiği eğitiminin alınması oldukça önemli. Uygulama temelli bir eğitim olarak alınması gereken dijital pazarlama analitiği eğitimlerinde veriye dayalı pazarlama, pazar ve rakip analizi ve offline reklam kampanyası gibi konuların katılımcılara aktarılması gerektiğini belirten Ertem, bu eğitim sayesinde hem çalışanlar hem de kuruluşların başarısının artacağının altını çiziyor.

Bu ve bunun gibi Laba Türkiye tarafından sunulan diğer pazarlama kursları sizin için bir araya getirdik.

Medicana Sağlık Grubu Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Nazan Durmuş ile Stratejik Pazarlamanın Uygulamalı Süreçlerini deneyimlemeye davetlisiniz.

Sağlık Sektöründe Stratejik Pazarlama

Nazan Durmuş, Pazarlama & İş Geliştirme Direktörü, Medicana Sağlık Grubu

Başlangıç: 14 Temmuz 2022

Bu eğitimde;

  • Sağlık sektöründe Dünya ve Türkiye Sağlık Pazarı’nın dinamiklerini, COVID19’un sağlık dinamiklerine etkilerini, rekabet analizinin önemini, stratejik pazarlama fonksiyonlarının her birinin etki ve katkısını ve Hasta Odaklı Pazarlama Stratejisinin ne denli ve neden hayati öneme sahip olduğunu deneyimleyeceksiniz.
  • Sağlık Sektöründe Satış ve İş Geliştirme stratejilerini analiz ederek kendi stratejinizi geliştireceksiniz.
  • Sağlık Hizmeti ihtiyacı duyan kitleler ile iletişim kurmayı, hangi içeriği oluşturacağınızı, etkileşim ve dönüşüm strateji ve taktik planlamasını, hangi kanalları kullanmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Tüketici olarak kararlarımızı nasıl veririz? Çok sayıda araştırma, satın alma kararlarımızın yaklaşık %95’inin bilinçaltımızda olduğunu gösteriyor, bu nedenle bazı şeyleri neden satın aldığımızı bile anlamıyoruz. Nörobilimsel araştırma yöntemlerine dayalı olarak, nöropazarlama, kendilerini satan büyüleyici markalar yaratmak için bu tür müşteri davranışlarını analiz eder.

Tuğman Consulting Danışmanı, Koç ve Reklamcı Onur Tuğman ile birlikte, insan beyninin nöropazarlama analizlerinden anlamlı bilgiler çıkararak belirli pazarlama kampanyalarını nasıl algıladığını öğreneceksiniz.

Nöropazarlama ve Satış Eğitimi

Onur Tuğman, Danışman, Koç ve Reklamcı, Tuğman Consulting

Başlangıç: 19 Temmuz 2022

Bu eğitimde;

  • Bu eğitim sayesinde, tüketici karar verme sürecinin arkasındaki bilinç dışı süreçleri anlamanıza yardımcı olacak pratik bilgiler ve analitik araçlar edineceksiniz.
  • Satış başarısı elde etmek için karar verme ve ikna bilimiyle tüketicilerde değer yaratan ve satış artırıcı fikirler geliştirip, uygulamalar yapabileceksiniz.
  • Müşterilerinizde satın alma arzusunu yaratacak marka iletişimini yaratacak reklam çalışmalarında nörobilim ışığında neler yapmanız gerektiğini öğrenip, uygulama imkanı bulacaksınız.

PR, şirketlerin sadece mesajlarını değil, aynı zamanda değerlerini de iletmelidir. Şirketin ölçeği ne kadar büyük veya küçük olursa olsun medyada yerini almalıdır çünkü göz önünde olmayan şirketler geride kalırlar!

IBM Türkiye İletişim ve KSS Ülke Lideri Begüm Özbek, değerlere dayalı kurumsal iletişimin geliştirilmesi ve uygulanmasında profesyonel adımları anlatacak!

Kurumsal İletişim Yönetimi

Begüm Özbek, İletişim ve KSS Ülke Lideri, IBM Türkiye

Başlangıç: 19 Temmuz 2022

Bu eğitimde;

  • Bu eğitim sayesinde, tüketici karar verme sürecinin arkasındaki bilinç dışı süreçleri anlamanıza yardımcı olacak pratik bilgiler ve analitik araçlar edineceksiniz.
  • Nasıl doğru bir şekilde araştırma yapacağınızı, hedef kitlenizi nasıl tanımlayacağınızı ve kurumsal iletişim için nasıl bütçe ve proje planı geliştireceğinizi öğreneceksiniz. Eğitimden sonra şirketinizin iletişim hedeflerini tanımlayabilecek ve bunlara göre uygun araçları kullanabileceksiniz.
  • Zor durumlarda önceden belirlenmiş bir strateji doğrultusunda şirket içinde ve dışında nasıl hareket edeceğinizi ve iletişim kuracağınızı öğreneceksiniz. Krizler, yanlış haberler ve olumsuz yorumlarla baş etmenin etkili yollarını keşfedeceksiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al