Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Diş Hekimi adaylarından miniklere diş kontrolü

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ SON SINIFTA EĞİTİM GÖREN DİŞ HEKİMİ ADAYLARI DİŞ HEKİMLİĞİ HAFTASI VE TOPLUM AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI DERSİ SAHA ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA, 75.YIL KREŞ VE ÇOCUK KULÜBÜNDE 3, 4, 5 VE 6 YAŞ GRUBU MİNİKLERE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ VERDİ.

Diş Hekimi adaylarından miniklere diş kontrolü
21 Kasım 2018 - 11:50

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Diş Hekimliği Fakültesi son sınıfta eğitim gören diş hekimi adayları Diş Hekimliği Haftası ve Toplum Ağız Diş Sağlığı Dersi saha çalışmaları kapsamında, 75.Yıl Kreş ve Çocuk Kulübünde 3, 4, 5 ve 6 yaş grubu miniklere diş sağlığı eğitimi verdi.

Diş hekimi adaylarının kreş miniklerine, ağız ve diş sağlığının önemi, ağız ve diş bakımının nasıl yapılması gerektiği konusunda sinevizyon eşliğinde yaptığı bilgilendirmelerde, miniklere koruyucu diş hekimliği ve sağlıklı beslenme konusunda da bilgilendirmeler yapıldı. Çocukların ağız ve diş muayenelerinin de gerçekleştirildiği etkinlikte miniklere diş fırçası ve macunu hediye edildi.

Çocuk Diş Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Karayılmaz, kreş, anaokulu ve ilkokul dönemindeki çocuklara yönelik Ağız Diş Sağlığı eğitim çalışmalarının çok önemli olduğunu söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al