Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Doğuyaka, Topçular ve Mehmetçik tescil için Kadastro’ya gidecek

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, KIRCAMİ PLANLAMASININ GÜZELOLUK, YEŞİLOVA, KİRCAMİ, ZÜMRÜTOVA, TARIM MAHALLELERİNİN TAMAMI VE FENER VE ÇAĞLAYAN MAHALLELERİNİN BELLİ BÖLÜMLERİNİ İÇEREN BÖLÜMÜNÜN TESCİL İÇİN KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ’NE GÖNDERİLDİĞİNİ, DOĞUYAKA, TOPÇULAR VE MEHMETÇİK MAHALLELERİNİ KAPSAYAN PARSELASYON PLANLARININ ASKI SÜRECİNİN İSE EYLÜL AYINDA TAMAMLANACAĞINI SÖYLEDİ.

Doğuyaka, Topçular ve Mehmetçik tescil için Kadastro’ya gidecek
28 Ağustos 2018 - 11:22

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami planlamasının Güzeloluk, Yeşilova, Kircami, Zümrütova, Tarım Mahallelerinin tamamı ve Fener ve Çağlayan Mahallelerinin belli bölümlerini içeren bölümünün tescil için Kadastro Müdürlüğü’ne gönderildiğini, Doğuyaka, Topçular ve Mehmetçik Mahallelerini kapsayan parselasyon planlarının askı sürecinin ise Eylül ayında tamamlanacağını söyledi.

Kırcami Bölgesi Derneği Başkanı Mehmet Köksal ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret etti. Başkan Köksal, ziyarette, yeni kurulan derneklerinin amaç ve hedefleri konusunda bilgi verirken Başkan Uysal’ın Antalya’da 30 yıllı aşkın süredir kanayan yarası haline gelen Kırcami imar planlamasında zorlu süreçleri geride bırakarak bu noktaya getirmesinin çok önemli bir başarı olduğunu söyledi. Planlama sürecinin ayrıca açık ve şeffaf yürütüldüğünü, tüm aşamalarından bölge sakinleri olarak haberdar olduklarını aktaran Köksal, Başkan Uysal’a teşekkür etti.

Ziyaret dolayısıyla memnuniyetini dile getiren Başkan Uysal, Kırcami imar planlama çalışmalarının son bir askı sürecini beklediğini söyledi. Başkan Uysal, daha önce Güzeloluk, Yeşilova, Kircami, Zümrütova, Tarım Mahallelerinin tamamı ve Fener ve Çağlayan Mahallelerinin belli bölümlerini içeren güney bölgesi planlamasının tescil için Kadastro Müdürlüğü’ne gönderildiğini kaydetti. Başkan Uysal, Doğuyaka, Mehmetçik ve Topçular Mahallelerini kapsayan kuzey bölgesi parselasyonunun ise 17 Ağustos’ta askıya çıktığını söyledi. Bu sürecin 30 gün devam edeceğini belirten Başkan Uysal, sonrasında 3 mahalleyi kapsayan parselasyon planının da tescil için Kadastro Müdürlüğü’ne gönderileceğini belirtti.

Kırcami imar planlarının yasal olarak nasıl olması gerekiyorsa o şekilde yapıldığını, milletin menfaati dışında hiçbir kavramın bu planlarda yer almadığını kaydeden Başkan Uysal, “Bunu gerçekleştirirken de tek güvencemiz sizler, bölge sakinleri oldu. Zaten kamu yönetiminde düzgün, temiz çalışan siyasetçilerin sade vatandaş dışında başka güvencesi yoktur” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al