Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Dokuma parkına portakal bahçesi

KEPEZ BELEDİYESİ TARAFINDAN ESKİ DOKUMA FABRİKASI ALANINA ZEYTİN BAHÇESİNDEN SONRA 5 BİN METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDE PORTAKAL PARKI KURULUYOR.

Dokuma parkına portakal bahçesi
24 Aralık 2017 - 13:02
banner

Kepez Belediyesi tarafından eski dokuma fabrikası alanına zeytin bahçesinden sonra 5 bin metrekare büyüklüğünde portakal parkı kuruluyor.

Dokuma yerleşkesinde ilk olarak Akdeniz bölgesinin sembol ağaçlarından zeytinden bir bahçe oluşturuldu. Bu bahçeye yaklaşık 30 zeytin ağacı dikildi. Dokumada, anısını yaşatmak ve gezinti amaçlı portakal parkı kuruyor. Dokuma Fabrikası’nın yanındaki ağaçsız 5 dönümlük alan portakal bahçesi oluyor. Alana Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katılımıyla 200’e yakın portakal ağacı toprağa dikildi.

Dokuma’ya portakal parkı

Kepez belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Portakal ağaçlarının fidan olmadığını, hepsinin yetişmiş ağaç olduğunu belirterek ” Kısa süre içerisinde bu ağaçların üzerinde portakal meyvesini görme imkanımız olacak.Antalya portakalı ile meşhur. Antalya’nın sembolü portakal. Ama Antalya’ya gelen misafirlerin ya da Antalyalıların portakal ağacını görebileceği şehir merkezinde uygun bahçeler maalesef kalmadı. Dolayısıyla biz de gezinti amaçlı 5 bin metrekare büyüklüğünde güzel bir portakal bahçesini Dokuma’ya kurabileceğimizi düşündük. Dokuma yerleşkesinin ağaçsız alanlarına portakal ağaçları dikerek, portakal parkı haline getiriyoruz.” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -