Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Döşemealtı’nda çocuk gelişimi semineri

DÖŞEMEALTI EKOLOJİK KREŞ’TE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİN VELİLERİNE YÖNELİK ” ÇOCUKLARDA SAĞLIKLI BESLENME VE KİLO” İLE “OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE AİLENİN ÖNEMİ” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ.

Döşemealtı’nda çocuk gelişimi semineri
26 Kasım 2018 - 11:48

Döşemealtı Ekolojik Kreş’te eğitim gören öğrencilerin velilerine yönelik ” Çocuklarda Sağlıklı Beslenme ve Kilo” ile “Okul Öncesi Dönemde Ailenin Önemi” konulu seminer düzenlendi.

Döşemealtı Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ekolojik Kreşi tarafından Döşemealtı Belediyesi Meclis Salonu’nda eğitim semineri gerçekleştirdi. Diyetisyen Büşra Aydın “Çocuklarda Sağlıklı Beslenme ve Kilo”, Psikolog Merve Öztürk “Okul Öncesi Dönemde Ailenin Önemi” konularında önemli bilgiler verdi.

Çocuğun kişiliğinin okul öncesi dönemde şekillendiğine vurgu yapan Diyetisten Büşra Aydın, bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarının önemli olduğuna dikkat çekti. Aydın, yeterli ve dengeli beslenen çocukların hem ruhsal hem de bedensel açıdan pozitif bir gelişim kaydettiğine dikkat çekti.

Ailelere faydalı bilgiler veren Psikolog Merve Öztürk ise; 3-6 yaş döneminin en önemli özeliklerinden biri sosyal gelişimin desteklenmesi olduğunu söyledi. Öztürk, bu süreçte ailelerin çocuklara nasıl davranması gerektiği hakkında bilgi verdi.

Ekolojik Kreş Müdürü Mehmet Fatih Çelik de, “geleceğin teminatı olan çocukların klasik 4 duvar arasına sıkıştırılmış bir eğitim modeli yerine toprağa, bitkiye dokunabilen kendi sebzesini yetiştiren, konservesini kurabilen bilinçli bir nesil yetiştirme çabasındayız. Ailelerimizin emaneti olan çocuklarımız, öğretmenlerimizin kontrolünde, diyetisyenimiz ve psikoloğumuz eşliğinde Avrupa standartlarına göre geleceğe hazırlanmaktadır. Çocuklarımızın en iyi ve en nitelikli eğitimi alabilmesi amacıyla Belediye Başkanımız Turgay Genç tarafından projelendirilen Ekolojik Kreşimiz 2017 yılında Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından “En iyi üst yapı proje” ödülüne layık görüldü.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al