Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Döşemealtı’nda diş sağlığı seferberliği

ANTALYA’NIN DÖŞEMEALTI İLÇESİ’NDE 3 BİN 500 ÇOCUĞA DİŞ TARAMASI YAPILIP, DİŞ MACUNU İLE DİŞ FIRÇASI DAĞITILACAK.

Döşemealtı’nda diş sağlığı seferberliği
21 Kasım 2018 - 13:24
banner

Antalya’nın Döşemealtı İlçesi’nde 3 bin 500 çocuğa diş taraması yapılıp, diş macunu ile diş fırçası dağıtılacak.

19-25 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda Döşemealtı Belediyesi’nin organizasyonunda Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Diş Hekimleri Odası Antalya Şubesi ve Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği işbirliğiyle diş sağlığı seferberliği başlatıldı. Proje kapsamında Döşemealtı İlçe merkezindeki ana sınıfı ve ilkokullardaki 3 bin 500 çocuğa ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim verilmesi amaçlanıyor.

Amaç farkındalık

Diş sağlığı konusunda farkındalığı artırmak için gerçekleştirilen projede ilk eğitim çalışması, Yeniköy İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Döşemealtı Belediyesi’nde görevli diş hekimi Şenel Günal İltaş, diş sağlığı ve fırçalama yöntemleri konusunda öğrencilere bilgiler verdi, öğrencilerin sorularını cevapladı.

Diş fırçası ve macun dağıtıldı

Eğitim sonunda öğrencilere Döşemealtı Belediyesi’nde görevli diş hekimi Şenel Günal İltaş ile ilçedeki diğer iş hekimleri tarafından diş taraması yapıldı. Ardından öğrencilere diş fırçası ve macun dağıtıldı. Diş fırçası ve macun dağıtımına İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya’da katıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co