Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Döşemealtı’nda ‘Kadın Çiftçi Akademisi’nin ilk adımı atıldı

DÖSEMEALTI BELEDİYESİ, TOBB ANTALYA KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, TÜRK ÜNİVERSİTELİ KADINLAR DERNEĞİ ANTALYA ŞUBESİ VE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ KADIN ÇALIŞMALARI VE TOPLUMSAL CİNSİYET ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ İŞBİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLMESİ PLANLANAN “KADIN ÇİFTÇİ AKADEMİSİ” PROJESİNDE İLK ADIM ATILDI.

Döşemealtı’nda ‘Kadın Çiftçi Akademisi’nin ilk adımı atıldı
22 Kasım 2018 - 15:04

Dösemealtı Belediyesi, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi ve Akdeniz Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliği ile yürütülmesi planlanan “Kadın Çiftçi Akademisi” projesinde ilk adım atıldı.

Döşemealtı Merkez ve kırsal mahallelerinde yapılan tarımsal üretimlerin sağlıklı ve pazar getirisi yüksek ürünlere dönüştürülmesi için yapılacak çalışmaları kapsayan Kadın Çiftçi Akademisi için ilk adım atıldı. Yeşilpark Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, proje yürütücüleri ile mahalle muhtarları ve 50’ye yakın kadın çiftçi katıldı. Çiftçi kadınlara proje ile bilgiler verildi.

Projede, Döşemealtı ve mahallelerinde yapılan tarımsal üretimlerin sağlıklı ve pazar getirisi yüksek ürünlere dönüştürülmesi için iyi tarım uygulamaları çerçevesinde kadın çiftçilere bilinçli tarımsal üretim, pazarlama, hijyenik gıda hazırlama gibi eğitimler verilmesi amaçlanıyor.

Toplantıda projenin eğitim süreciyle ilgili kararlar da alındı. Eğitimlerin Döşemealtı Belediyesi meclis salonunda hafta içi 2 gün, günlük 2.5 saat yapılması kararlaştırıldı. Toplam 69 saat olarak planlanan eğitim Aralık ayında başlayacağı belirtildi. Eğitimin tamamlanmasının ardından üretilen ürünlerin satılacağı sergi alanlarının açılacağı karara bağlandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al