Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Doula Desteği ile Anneliğe Geçiş Süreci

Doula Desteği ile Anneliğe Geçiş Süreci
15 Mayıs 2019 - 16:02
banner

Doula Desteği ile Anneliğe Geçiş Süreci

Doulalık (Doğum destekçiliği) tüm dünyada yeni tanınmaya başlayan bir meslek. Doulalık, sezaryen, epidural, suni sancı ve vakum kullanımı oranlarında yarattığı düşüş, kadınların doğumla ilgili memnuniyetinde artış gibi sağladığı avantajlar ve gebelerin bilinçlenmesiyle birlikte gelişerek yaygınlaşıyor.

Doula genel olarak, hamilelik sürecinde gebe ile tanışıp, doğumla ilgili düşüncelerini ve beklentileri doğrultusunda çalışma programını belirliyor. Anne ve baba adayıyla acıyla baş etmeleri için çalışmalar yapıyor. Hastane rutinleriyle ilgili bilgi veriyor. 

Ayşe Betül Balcı, Doula ve Doğuma Hazırlık Eğitmeni olarak amacının; doğum öncesinde korkularından arınarak bunun nasıl bir mutluluk olduğunu hissetmeleri, kendilerini doğum anında fiziksel ve manevi anlamda destekleyen birinin eşliğinde rahat hareket etmelerini ve annelerin yaşadıkları doğum deneyimini olabildiğince pozitif anılarla hatırlamalarını sağlamak olduğunu söylemekte.  Araştırmalara göre doğum sürecini rahat geçiren annelerin; bebekleriyle daha hızlı ilişki kurduklarını, daha kolay ve daha uzun emzirdiklerini, eşleriyle daha iyi ilişkileri kurmalarını sağlamak olduğunu söylüyor.

Medikal bir meslek olmayan doulalık, herhangi medikal müdahale içermiyor. Ayşe Betül Balcı, doula olarak doğum sürecinde anneye masaj yaptığını, fizyolojik pozisyonlar önerdiğini, acıyla baş etme yöntemleriyle yardımcı olduğunu, en önemlisi doğum odasının mahremiyetini koruduğunu belirtiyor.

Harika Doğum’un kurucusu Ayşe Betül Balcı; “Doğum yapmak, asla unutamayacağınız inanılmaz bir olay, bu bir geçit törenidir’’ diyor ve ekliyor ‘’ Ne yazık ki, çok fazla kadın bunun farkında değil. O kadar güzel doğumlara şahit oluyorum ki; içimdeki bu heyecanı, mutluluğu, merakı ve yeni bir ruhun dünyaya geliş mucizesine şahit olma halini çalıştığım her aileye geçirmek istiyorum. Harika Doğum Merkezinde biz kadınlara içlerindeki gücü fark etmelerini sağlamayı amaçlıyoruz’’

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co