Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Dünya Tarımı Antalya’da konuşulacak

TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL BAŞKANI ÖZDEN GÜNGÖR, ANTALYA ŞUBE BAŞKANI VURAL ŞAHİN VE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. CAN ERTEKİN, ANTALYA TİCARET BORSASI BAŞKANI ALİ ÇANDIR’I ZİYARET ETTİ.

Dünya Tarımı Antalya’da konuşulacak
16 Şubat 2018 - 12:53
banner

19. Dünya Ziraat Mühendisliği Kongresi Nisan ayında Antalya’da gerçekleştirilecek.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Özden Güngör, Antalya Şube Başkanı Vural Şahin ve Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Can Ertekin, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti. 22-25 Nisan 2018 tarihlerinde Antalya’da yapılacak 19. Dünya Ziraat Mühendisliği Kongresi’ne Çandır’a davet eden Güngör, 160 ülkenin davet edildiği kongre hakkında bilgi verdi.

4 yılda bir yapılan uluslararası kongrenin bu yıl Türkiye’de yapılacağını belirten Güngör, kongrenin temasının “Çocuklar için Sürdürülebilir Yaşam” olduğunu kaydetti. Dünyanın farklı ülkelerinden 2 binin üzerinde katılımla sağlanacak kongrenin ilk defa Türkiye’de yapılacağını vurgulayan Güngör, “Bu kongrenin bir daha Türkiye’de yapılma ihtimali sıfır” dedi. Afrika ülkelerinden Çin’e, Japonya’dan Avrupa ülkelerine dünyanın pek çok noktasından gelecek bilim insanlarının 4 gün boyunca tarımı konuşacağını belirten Özden Güngör, gıda, bitkisel üretim, hayvansal üretim, enerji, sulama, makinalaşma, tohumculuk gibi çok sayıda konunun gündeme geleceğini söyledi. Güngör, Antalya Ticaret Borsası’nın kurumsal desteğini önemsediklerini belirterek, Çandır’ı ve Borsa üyelerini kongreye davet etti.

Çandır: “Tarım konuşulmalı”

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ise, Antalya’nın tarım kenti olduğunu belirterek, tarımın konuşulacağı uluslararası toplantıya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti. Çandır, Ticaret Borsası ve Tarım Konseyi olarak sürdürülebilir, güvenli tarımın konuşulması gerektiğine inandıklarını söyledi. Çandır, Ziraat Mühendisleri Odası’na böyle bir organizasyona öncülük ettiği için teşekkür ederken, “Tarım için kim ne yapıyorsa elimizden gelen desteği sağlama sorumluluğundayız” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co