Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Düşen ilk cemre Antalya’ya baharı getirdi

CEMRENİN DÜŞMESİ GAZİPAŞA’DA KENDİSİNİ İYİDEN İYİYE HİSSETTİRDİ.

Düşen ilk cemre Antalya’ya baharı getirdi
19 Şubat 2018 - 12:48
banner

Baharın müjdecisi olan ve doğanın uyanışı olarak kabul edilen cemrelerin ilki 19-20 Şubat tarihlerinde havaya düştü. Havanın ısınmasına neden olan cemre, Antalya’da kendisini fazlasıyla hissettirdi. Hava sıcaklığının 20 dereceyi bulduğu Gazipaşa ilçesinde tarlalar papatyalarla doldu taştı. Güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar, kırlarda papatya toplamaya çıktı.

Güzel havayı fırsat bilen Asuman Bozkurt, kızı ve damadıyla birlikte doğada yürüyüşe çıktı. Yol kenarındaki papatyaları görünce dayanamayan Bozkurt ailesiyle birlikte papatya topladı. Cemrenin havaya düştüğünü belirten Bozkurt, “Bildiğim kadarıyla cemre önce havaya, sonra suya, sonra da toprağa düşüyor ve havanın ısınmasına neden oluyor. Havaya düşen cemre kendisini önemli ölçüde hissettirdi. Bizde kırlara doğaya çıktık. Bu güzel havanın tadını çıkarıyoruz” dedi.

Güzel havayı fırsat bilenlerden biri de 79 yaşındaki Dursun Özalp oldu. Akrabalarıyla ve komşularıyla birlikte papatya tarlasında çay keyfi yapan Dursun Nine, havanın ısınmasıyla birlikte Yörüklerin gözünü yaylaya çevirdiğini belirtti. Bir ay sonra yaylaya gideceği için heyecanlı olduğunu söyleyen Dursun Nine “Sarıyaylam” türküsünü söyledi.

Bahar havasının keyfini çıkaranlardan olan Ahmet Özalp ise “Cemre düştü, her taraf yemyeşil. Bizim çocukluğumuzda 23 Nisan’da yaylaya göçerdik ama şuan hava çok güzel. Yörükler bu yıl bir ay önceden yaylaya göçebilir. Hava bahar gibi” dedi.

Evinin önündeki papatya tarlasında yeğenleriyle birlikte papatya toplayan Gizem Özgün de baharın gelmesinden son derece mutlu olduğunu söyledi. Özgün, “Bugün hava çok güzel. Papatya tarlasına geldik yeğenimle. Böyle bir yerde yaşadığımız için çok şanslıyız. Az sonra yeğenime papatyadan taç yapacağım. Çok mutluyuz” diye konuştu.

7 gün sonra suya düşecek ikinci cemrenin 26-27 Şubat’ta, toprağa düşecek cemrenin ise 5-6 Mart’ta düşeceği belirtiliyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - ikinci el telefon” target=gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -