Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

E2 Vizesinin Hakkında Merak Edilenler

E2 Vizesinin Hakkında Merak Edilenler
23 Eylül 2021 - 17:32

E2 vizesi nedir ne değildir. E2 vizesi hakkında tüm sorularınıza bu yazımızda açıklık getiriyoruz.

  • E2 vizesi ile vatandaşlık alamazsınız ancak E2 vizesi şartları devam ettiği sürece vizeniz uzatılabilir.
  • E2 vizesi sayesinde eşiniz şirketinizde ya da başka yerde çalışma imkanı bulabilir. Ayrıca çocuklarınız 21 yaşına kadar Amerika’da kalarak eğitim alabilirler.
  • E2 vizesi ile ailecek kalabileceğiniz en ucuz vize türüdür. Yatırım bedeli fazla gibi görünse de aslında diğer vize şartlarına bakıldığı zaman en kolay alınabilecek en az masraflı vize türü E2 vizesidir.

E2 Vizesi Onay Kriterleri Nelerdir?

E2 vizesi için gerekli evraklar toplandıktan sonra ve gerekli prosedürler halledilince başvuru yeri Amerika ise yüz yüze olmadan evraklar üzerinden konsolosluk da bulunan memur başvurunuzu inceler. Bu durumda evraklara ve ülke kriterlerine göre Amerika vizesini onaylar ya da onaylamaz. Eğer başvurunuzu Türkiye’de yapacaksanız yüz yüze mülakata girmek zorundasınız. Mülakatta size başvuru dosyasında bulunan evraklar ile kendi hazırladıkları sorular sorulacak ve bu soruları cevaplamanız istenecektir. Mülakatta eğer tutarsızlık olduğu görülürse ya da sizin E2 vizesi için yatırımcı kimliğiniz yeterli görülmezse bu durumda mülakatınız olumsuz sonuçlanır ve başvurunuz reddedilir.

  • E2 vizesini alabilmek için ABD’nin ticaret anlaşması olduğu ülkelerden olmalısınız ki Türkiye bu anlaşmaya taraftır.
  • E2 vizesinde başvuruda bulunurken yatırım için getirilecek sermayenin kaynağının gösterilmesi zorunludur. Eğer kaynağını gösteremeyeceğiniz sermayeniz varsa ABD yasaları gereği E2 vizesine hak kazanamazsınız. Çünkü ABD yasalarına göre kaynağı belirli olmayan paraların ülkeye girmesi yasaktır.
  • E2 vizesi için birden fazla başvuruda bulunabilmeniz mümkündür. Başvurunuzun biri reddedilirken, diğeri değişen durumlara göre onaylamaya uygun görülebilir.
  • Ülkeye girişinizde yalnızsanız kendinize yetecek kadar, aile sahibi iseniz size ve ailenize yetecek kadar kaynağı belirli olan (borç olmayan ) geliriniz yoksa bu durumda da başvurunuz olumsuz sonuçlanır. E2 vizesinin verilmesindeki amaç ülke refahının artırılması olduğu için ülkenin refah seviyesini düşürecek yabancı kişileri kabul etmemektedir.
  • E2 yatırımcı vizesi diğer vize çeşitlerine göre red oranı en düşük olan vizelerdendir.
  • Yatırımınızı belgelendirdiğiniz takdirde E2 yatırımcı vizesinin sağladığı tüm kolaylıklardan yararlanabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al