Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Edebiyat ödülleri sahiplerini arıyor

KEPEZ BELEDİYESİ’NİN BU YIL 5’CİSİNİ DÜZENLEYECEĞİ AHMET HAMDİ TANPINAR EDEBİYAT ÖDÜLÜ YARIŞMASI’NIN BAŞVURULARI BAŞLADI.

Edebiyat ödülleri sahiplerini arıyor
21 Ekim 2018 - 13:26

Kepez Belediyesi’nin bu yıl 5’cisini düzenleyeceği Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü Yarışması’nın başvuruları başladı.

Türk Edebiyatının tarihi ve kültürel mirasını geliştirip, korumak ve genç kuşaklar arasından yeni yetenekler çıkmasına vesile olmak amacıyla düzenlenen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü Yarışması, yeteneklerini arıyor. Bu yıl masal türünde, çocuk, doğa ve hayvan teması ile düzenlenecek olan yarışmanın başvuruları başladı. Yurtiçi ve dışından herkesin katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi 5 Nisan 2019 olarak belirlendi.

Dereceye girenlere ödül

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü Yarışması’nda dereceye girenler para ve plaket ile ödüllendirilecek. Yarışmada birinci esere 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye 3 bin TL. ve teşvik ödülüne de 2 bin TL verilecek. Yarışmacılar www.kepezkultur.com adresinden yada 242 325 60 60 nolu telefonu arayarak, yarışma bilgilerine ulaşabilecekler.

Cumhuriyetin ilk öğretmenlerinden

Şair, roman- deneme- araştırma yazarı ve siyasetçi Ahmet Hamdi Tanpınar, Cumhuriyet neslinin ilk öğretmenlerinden. Kepez Belediyesi’nin genç yeteneklere ufuk açması ve unutulmaması için adını verdiği yarışmaya ilham kaynağı olan Tanpınar, sanatçı kişiliğinin ortaya çıkmasında öğretmeni Yahya Kemal Beyatlı ve Ahmet Haşim’den izler taşıyor. Hece vezniyle ilk kez kaleme aldığı şiirlerinde, imge zenginlikleri ve müzikal nitelikleriyle dikkat çekiyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al