Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Ege’deki deprem en çok Yunanistan’ı vurdu!

Merkezi İzmir’in Karaburun ilçesi olan büyük bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, Tekirdağ ve Çanakkale’nin yanı sıra Yunanistan’da da hissedildi.

Ege’deki deprem en çok Yunanistan’ı vurdu!
12 Haziran 2017 - 23:35

İzmir’in Karaburun kazasının 23 kilometre açığında içtima 10 km derinliğinde sayaç 15.28’de gerçekleşen 6.3 şiddetindeki deprem, Yunanistan’ın Midilli Adası’nda da hissedildi. Sosyal medyada Yunanlılar kabilinden paylaşılan ışık ve videolarda Midilli Adası’ndaki Plomari kasabasında birçok lüp duvarlarının yıkıldığı görüldü.

Midilli Adası’ndaki sarsıntıda 2 ferdin çöküntü altında kalmış bulunduğu açıklandı. Reuters salık ajansı ise evlerin yıkıldığını fakat kaybının bulunmadığı öne sürdü.

“HASARI TESPİT ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS), depremin tarz üssünün Midilli’deki Plomari nahiyesinin 11 kilometre uzağı bulunduğunu tabir etti.Yunanistan merkezli ERT kanalına mütekellim Plomari nahiyesinin şehremaneti reisi Manolis Armenakas, “Yeni ve emektar bazısı binalarda hasar var. Şu anda hasarı belirleme etmeye çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

DEPREM BAŞKENT ATİNA’DA DA HİSSEDİLDİ 

Midilli kent merkezinde ise insanoğlu sokaklara çıktı, bazısı vatandaşların yaralandığı yaralıların ambulanslarla mutluluk hastaneleri ve kliniklere götürülmüş bulunduğu belirtildi. Hasarların iri bölümünün emektar yapılarda bulunduğu ve maddesel hasar meydana geldiği belirtildi. Depremin Atina ve civarlarında da hissedildiği belirtildi. Midilli’de okullar dinlence edildi veliler çocuklarını kabul etmek düşüncesince okullara atak etti.

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat