Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

En Genel Gastronom Küvet Ölçüleri Nelerdir?

En Genel Gastronom Küvet Ölçüleri Nelerdir?
19 Temmuz 2021 - 20:43
banner

Gastronom küvetler, mutfak ve yeme-içme sektöründe en çok tercih edilen mutfak gereçleri arasında yer alır. Diğer tüm mutfak ekipmanlarında olduğu gibi bu küvetlerin de farklı ölçüleri bulunur. GN numarası ile ifade edilen genel gastronom küvet ölçüleri, doğru boyutların seçilmesi ve sipariş edilmesi konusunda yardımcı olur.

Genel Gastronom Küvet Ölçüleri Nasıl Belirlenir?

Gastronom ölçüleri, Avrupa Standartları Komitesi tarafından oluşturulmuştur. Bu ölçüler, yeme-içme sektöründe kap boyutlarının standart hale getirilmesini sağlar. Genel gastronom küvet ölçüleri, üreticilerin daha kolay, daha basit ve daha etkin maliyetli üretim yapmasına imkan tanır. Diğer yandan yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren işletmeler de standart ölçüler arasından rahatlıkla seçim yapabilirler.

Gastronom küvetlerin dış ölçülerine göre 9 farklı boyut bulunur. Bu küvetler, farklı derinliklerde üretilerek farklı yiyeceklerin ve mutfak ekipmanlarının saklanmasına izin verilir.

Genel Gastronom Küvet Ölçüleri ile Boyları ve Oranları

Aşağıda yer alan tablo sayesinde genel gastronom küvet ölçüleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

BoyBoyut 
GN 1/1530 × 325mmTam GN
GN 1/2325 × 265mmYarım GN
GN 1/4265 × 162mmÇeyrek GN
GN 2/1650 × 530mmÇift GN
GN 1/3325 × 176mm1/3 GN
GN 2/3354 × 325mm2/3 GN
GN 2/4530 × 162mm 
GN 1/6176 × 162mm 
GN 1/9108 × 176mm 

Mutfak Express, farklı gastronom küvet ölçüleri sayesinde ihtiyacınıza en uygun profesyonel mutfak ekipmanlarını sunar.

Mutfak Express olarak 1957 yılında başlayan sektör tecrübemizle beraber her çeşit endüstriyel mutfak ürününü en uygun fiyatlarla, en hızlı şekilde müşterilerimize ulaştırmayı hedefliyoruz. Çelik tencereden, kaçerola tavaya, dondurma makinesinden konveyörlü ızgaraya kadar güvenle alışveriş yapabileceğiniz, tüm endüstriyel mutfak ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz hizmeti sizlere sunuyoruz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co