Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Finike’de refakatçi hizmeti uygulaması başladı

ANTALYA’NIN FİNİKE BELEDİYESİ, DEVLET HASTANESİ’NDE YATAN HASTALAR İÇİN REFAKATÇİ HİZMETİ UYGULAMASI BAŞLATTI.

Finike’de refakatçi hizmeti uygulaması başladı
03 Ekim 2018 - 16:48

Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Finike Devlet Hastanesi’nde yatan hastalar için refakatçi hizmeti uygulaması başlattı.

Finike Belediyesi, evde sağlık ve bakım, yaşlı ve engellilerin ev ve kişisel temizlikleri (Gönüllü Evlatlar), günlük sıcak yemek servisi, hasta nakil aracı gibi hizmetlerin ardından refakatçi hizmetler uygulaması başlattı. Hiç refakatçisi olmayan hastalara daimi hizmet, diğer hastaların refakatçilerinin de dinlenebilmeleri için süreli hizmet veren belediye personeli gönüllülük esasına göre seçildi. Başlangıçta dört personel ile başlayan hizmet kapsamında polikliniklerde muayene olmak için gelen yaşlı ve engellilere de yardımcı olunarak işlerinin hızlı ve sorunsuz ilerlemesi amaçlanıyor. Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, “Yolları, köprüler, büyük projeler yapıyoruz ancak bunlar gönüllere girmediğimiz sürece yerini bulmuyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bize gösterdiği Gönül Belediyeciliği Seferberliğine katkı sunmak üzere bu hizmetimizi de hemşehrilerimize sunmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat