Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Frida Kahlo’nun fotoğrafları ziyarete açıldı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE MEKSİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN FRİDA KAHLO VE DİEGO RİVERA’NIN FOTOĞRAFLARINDAN OLUŞAN SERGİ, AKM FUAYE ALANINDA AÇILDI. ÇAĞDAŞ MEKSİKA FİLMLERİ FESTİVALİ KAPSAMINDA AÇILAN SERGİ 6 EKİM’E KADAR ZİYARETE AÇIK KALACAK.

Frida Kahlo’nun fotoğrafları ziyarete açıldı
29 Eylül 2017 - 14:55

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Meksika Büyükelçiliği işbirliğiyle düzenlenen Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın fotoğraflarından oluşan sergi, AKM fuaye alanında açıldı. Çağdaş Meksika Filmleri Festivali kapsamında açılan sergi 6 Ekim’e kadar ziyarete açık kalacak.

Çağdaş Meksika Filmleri Festivali kapsamında Meksikalı ünlü ressam Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın fotoğraflarından oluşan “Yolun Yarısında Bir Tebessüm” adlı sergi sanatseverlerle buluştu. Sergiye Meksika Kültür Ateşesi Jose Cardenas, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Dünya Vatandaşları Örgütü Başkanı Dr. Younghoon Kwaak, meclis üyeleri ve Antalyalı sanatseverler katıldı.

Sergi açılışında katılımcıları Türkçe olarak selamlayan Meksika Kültür Ateşesi Jose Cardenas, “Antalya Büyükşehir Belediyesinin desteği ve koordinasyonu için çok teşekkür ediyorum. Bu güzel şehirde, Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın hayatlarından kesitleri konu alan fotoğraf sergisi ve Meksika Film Festivali gibi iki önemli kültürel etkinlikte bulunmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum” dedi. Cardenas, Meksika’da yaşanan iki büyük depremin ardından Türkiye’nin göstermiş olduğu ilgi ve destek için de teşekkür etti.

“Sinema aktiviteleri desteklenecek”

Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim de, Başkan Menderes Türel’in vizyonuyla Antalya’nın bir sanat, kültür, bilim, tarih merkezi olma noktasında kendilerine yol gösterdiğini ifade etti. Evrim, “Bilhassa UNESCO nezdinde bir dünya sinema şehri olma çabalarımızın parçası olarak dünyadaki bütün sinema aktivitelerini desteklemek arzusundayız” dedi.

Film gösterimleri

Meksika’nın Türkiye ile pek çok benzer yönleri olduğunu ifade eden Evrim, şöyle konuştu:

“Çalışan, gelişmekte olan, tarihi güçlü, sempatik bir ülke olan Meksika’nın sinemasını anlatacak bir festivali başlatmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu vesile ile meşhur ressam Frida Kahlo’nun bazı fotoğraflarını sergileme fırsatı bulduk. Meksika Büyükelçiliğine de çok teşekkür ediyoruz.”

Film gösterimleri 1 Ekim tarihine kadar devam edecek. Sergi ise 6 Ekim tarihine kadar sanatseverleri ağırlayacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat