Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Geleceğin girişimcileri sertifikalarını aldı

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, BELEDİYENİN ETÜT MERKEZLERİNDE YÜRÜTÜLEN ROBOTİK VE KODLAMA EĞİTİMİNİ TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLERE SERTİFİKALARINI VERDİ.

Geleceğin girişimcileri sertifikalarını aldı
18 Mart 2018 - 11:30

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin etüt merkezlerinde yürütülen robotik ve kodlama eğitimini tamamlayan öğrencilere sertifikalarını verdi.

Muratpaşa Belediyesi’nin yeni nesil eğitim sisteminde bir dönem sona erdi. 3 boyutlu yazıcılar, tasarım yazılımları, CNC cihazlarıyla çalışıp elektronik-robotik ve yazılım-kodlamayla birer ürün ortaya çıkmasını sağlayan eğitimi tamamlayan son öğrenci grubuna sertifikalarını Belediye Başkanı Ümit Uysal verdi. Başkan Uysal, bu yeni nesil eğitim sistemine Muratpaşa Belediyesi etüt merkezlerinde 2017’nin yaz aylarında başladıklarını söyledi. Bu derslerde sadece teknik bir bilginin aktarılmadığının çocukların aynı zamanda yaratıcı, fikir üreten, yenilikçi insanlar olmayı öğrendiğini dile getiren Başkan Uysal, “Bununla birlikte çocuklarımız ufuklarını da geliştiriyor” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin yeni nesil eğitim sistemi yeni dönemde etüt merkezlerinde verilen standart bir ders haline gelecek. Çocuklar, matematik, Türkçe gibi ‘robotik ve kodlama’ dersine girecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat