Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Glukozamin

Glukozamin
26 Ekim 2020 - 15:59

Glukozamin

Eklem ağrılarına karşı en çok tercih edilen gıda takviyeleri arasında yer alan glukozamin sağlıklı gıda mağazalarında ve eczanelerde satışa sunulur. Eklem iltihabı ile ilgili piyasada mevcut olan en iyi gıda takviyesi olarak bilinen bu madde bağırsak sağlığı da dahil olmak üzere pek çok faydaya sahiptir.

İltihaplanma ve yaşlanma karşıtı etkiye sahip olan glukozamin protein zincirlerinin ve birbirine bağlanmış eklemlerin kıkırdak kısmında yer alır. Kas, eklem ve kemik ağrılarının en aza indirilmesini sağlayan bu bileşik özellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan kemik ağrının önlenmesinde kullanılır. Bağırsak sağlığını ve hareketliliğini artırmak, genel eklem sağlığını dengede tutmak da bu takviyenin kullanılma nedenleri arasında yer alır.

Glukozamin Gıda Takviyesi

Glukozamin gıda takviyesi yaygın şekilde güvenilir olarak kabul edilir. Ancak her üründe olduğu gibi bunda da yeterli düzeyde kullanıma dikkat edilmelidir. Bu gıda takviyesi deniz ürünleri ağırlıklı olarak elde edildiğinde bu ürünlere alerjisi olan kişilerin glukozamin kullanmamasında yarar vardır. Eklem ağrısı yaşayan kişiler üzerinde yapılan araştırmaya göre bu maddeyi kullanan kişilerin mevcut ağrı ve iltihaplanma düzeylerinde ciddi derecede azalma meydana gelmiştir. Hazırlanan raporlarda şikayeti olan kişilerin altı ile sekiz hafta arasında eski sağlıklarına kavuştukları belirtilmektedir.

Glukozamin İçeren Takviye Edici Gıda

Glukozamin içeren takviye edici gıda doğadan alınan organik malzemeler kullanılarak hazırlanır. Aynı zamanda geleneksel çin tıbbında tedavi amaçlı kullanılan şeytan pençesi, Brezilya şampiyon mantarı ve zerdeçal da birleştirilerek takviye elde edilmiştir. Özellikle bunlar arasında yer alan Brezilya şampiyon mantarı vitamin ve mineral yönünden zengindir, içerisinde biyoaktif polisakkaritler bulunur. Şeytan pençesi ise Afrika kökenli bir bitki olup harpagid, harpagosid gibi iridyum bileşikleri ile fenolik asitler, flavonoidler ve daha birçok terapotik maddeden meydana gelir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al