Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Güzel Sanatlar Öğrencileri Zeytinpark’ı ölümsüzleştirecek

ANTALYA TİCARET BORSASI VE ANTALYA ZEYTİNPARK A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ ÇANDIR VE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MUSTAFA ÜNAL, ZEYTİNPARK’TA GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ FOTOĞRAF BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DR. NAFİA ÖZDEMİR HANYALOĞLU VE ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Güzel Sanatlar Öğrencileri Zeytinpark’ı ölümsüzleştirecek
22 Kasım 2018 - 10:40

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü öğrencileri, bir yıl boyunca derslerinin bir bölümünü Zeytinpark’ta uygulamalı görecek.

Akdeniz Üniversite ile Zeytinpark arasında Mart ayında imzalanan işbirliği protokolü, hayat bulmaya başladı. Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Zeytinpark’ta düzenlenen kahvaltıda A.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Nafia Özdemir Hanyaloğlu ve öğrencileriyle bir araya geldi. Üniversite ve Zeytinpark’ın ortak projesiyle ilgili Çandır ve Ünal’a bilgi veren Hanyaloğlu, çok sayıda bitki ve hayvan varlığına ev sahipliği yapan Zeytinpark’ın öğrenciler için bulunmaz bir çalışma alanı olduğunu söyledi. Proje sırasında yapılacak etkinliklerle öğrencilerin alanın uzmanlarıyla yan yana geleceğini bildiren Hanyaloğlu, yıl sonunda da “Doğanın Mucizesi” fotoğraf sergisi, video sunumu yapılacağını, sergi kataloğu hazırlanacağını bildirdi.

Zeytinpark üniversite işbirliği

ATB, Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, 2 bin 630 dönüm alanın kent merkezinin en büyük yeşil alanı olduğunu belirterek, kentin oksijen deposunun çocuklarla gençlerle, kent sakinleri ve misafirlerle buluşturma hedefinde olduklarını söyledi. Üniversite ile kentin entegre olmasının önemini vurgulayan Çandır, “Biz bu sinerjiyi bu dönem yakaladık. Umuyorum Üniversite ile işbirliğimiz her alanda devam eder” dedi. Fotoğraf bölümü öğrencilerinin çekeceği her bir karenin yeşil alanı ölümsüzleştireceğini söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, akademik birikimi şehirle paylaşma hedefinde olduklarını bildirirken, Antalya Ticaret Borsası ve Zeytinpark A.Ş. ile yapılan çalışmaların iyi örnekler olduğunu kaydetti. Doğa harikası Zeytinpark’ın öğrencilerin objektifinden arşivleneceğini kaydeden Ünal, böyle bir fırsatı öğrencilere sunan Çandır’a teşekkür etti.

“Zeytin denince akla siz geliyorsunuz”

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Çandır ve Ünal, 1200 yıllık zeytin ağacı önünde öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi. Ünal, 1200 yıllık ağacı ilgiyle inceledikten sonra Çandır’a “Zeytin denince akla siz geliyorsunuz. Zeytinpark’ı korumanız ve zeytine sahip çıkmanızdan dolayı size teşekkür ediyorum” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat