Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Hakan Aysev sanat akademisi açtı

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, OPERA SANATÇISI TENOR HAKAN AYSEV’İ, ŞİRİNYALI MAHALLESİ’NDE AÇTIĞI SANAT AKADEMİSİNDE ZİYARET ETTİ.

Hakan Aysev sanat akademisi açtı
04 Ağustos 2017 - 10:36

Opera sanatçısı tenor Hakan Aysev, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde sanat akademisi açtı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, opera sanatçısı tenor Hakan Aysev’i, Şirinyalı Mahallesi’nde açtığı sanat akademisinde ziyaret etti.

Aysev’e ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulunan ve başarılar dileyen Başkan Uysal, Muratpaşa’da operadan tiyatroya sanatın farklı dallarının yaşamın bir parçası haline gelmesi için çalıştıklarını söyledi. Bu amaçla sanat kursları açtıklarını, Meltem Mahallesi’nde site sakinlerinin kurdukları korolar, tiyatro toplulukları için eski pazar alanını cep sahne olarak yeniden düzenlediklerini anlatan Başkan Uysal, Muratpaşa sakinlerini nitelikli sanat eserleriyle buluşturacak Çok Amaçlı Gösteri Merkezi’nin temelinin de atıldığını söyledi.

Merkezin 17 milyon 849 bin TL yatırım maliyeti bulunduğunu kaydeden Başkan Uysal, opera ve tiyatronun birlikte kullanabileceği merkezin 658 seyirci kapasiteli salonlara sahip olacağını aktardı.

Ziyareti dolayısıyla Başkan Uysal’a teşekkür eden Aysev, Antalya’nın kültürel altyapısına çok güvendiğim bir şehir olduğunu belirterek, “Doğru şey sunulduğunda Antalya seyircisinin her zaman çok ilgiyle sanat aktivitelerini takip ettiğini gözlemlemişimdir, bu da bana akademinin açılması noktasında enerji ve cesaret verdi” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -