Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Hakan Aysev sanat akademisi açtı

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, OPERA SANATÇISI TENOR HAKAN AYSEV’İ, ŞİRİNYALI MAHALLESİ’NDE AÇTIĞI SANAT AKADEMİSİNDE ZİYARET ETTİ.

Hakan Aysev sanat akademisi açtı
04 Ağustos 2017 - 10:36
banner

Opera sanatçısı tenor Hakan Aysev, Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde sanat akademisi açtı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, opera sanatçısı tenor Hakan Aysev’i, Şirinyalı Mahallesi’nde açtığı sanat akademisinde ziyaret etti.

Aysev’e ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulunan ve başarılar dileyen Başkan Uysal, Muratpaşa’da operadan tiyatroya sanatın farklı dallarının yaşamın bir parçası haline gelmesi için çalıştıklarını söyledi. Bu amaçla sanat kursları açtıklarını, Meltem Mahallesi’nde site sakinlerinin kurdukları korolar, tiyatro toplulukları için eski pazar alanını cep sahne olarak yeniden düzenlediklerini anlatan Başkan Uysal, Muratpaşa sakinlerini nitelikli sanat eserleriyle buluşturacak Çok Amaçlı Gösteri Merkezi’nin temelinin de atıldığını söyledi.

Merkezin 17 milyon 849 bin TL yatırım maliyeti bulunduğunu kaydeden Başkan Uysal, opera ve tiyatronun birlikte kullanabileceği merkezin 658 seyirci kapasiteli salonlara sahip olacağını aktardı.

Ziyareti dolayısıyla Başkan Uysal’a teşekkür eden Aysev, Antalya’nın kültürel altyapısına çok güvendiğim bir şehir olduğunu belirterek, “Doğru şey sunulduğunda Antalya seyircisinin her zaman çok ilgiyle sanat aktivitelerini takip ettiğini gözlemlemişimdir, bu da bana akademinin açılması noktasında enerji ve cesaret verdi” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co