Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Hamaney’den çok sert açıklama! DEAŞ’ı kim kurdu?

İran’ın dini lideri Ali Hamaney, yaptığı açıklamada ABD’nin Ortadoğu’daki istikrarsızlığın kaynağı olduğunu ve DEAŞ’ı kurdurduğunu öne sürdü.

Hamaney’den çok sert açıklama! DEAŞ’ı kim kurdu?
13 Haziran 2017 - 12:52

Ali Hamaney , İran’ın dini lideri olan Hamaney,sosyal medya ağı olan twitter hesabından yayınladığı twitler ile ABD’ye ağır ifadeler kullandı.

Hamaney yaptığı açıklamada, “ABD’nin silahlandırdığı terörist grup Ortadoğu’yu istikrarsızlaştırıyor. DEAŞ’ı kim yarattı? ABD! ABD’nin DEAŞ karşıtı koalisyonda yer alması bir yalan. Kontrol edemeyecekleri bir DEAŞ istemiyorlar ama kontrol edebilecekleri bir DEAŞ’ı kabul ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Trump’ın İran’ı terörizme destek olmakla suçladığını hatırlatan Hamaney, “Bölgedeki terörizmin Amerikan kökleri varken ABD Başkanı İran’ı terörizmle suçluyor” şeklinde konuştu.

ABD ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkiye dikkat çeken Hamaney, “ABD, Suudi Arabistan’ın ortaçağ rejimiyle İran’daki insan haklarını konuşuyor. Demokrasinin sembolü bir ülke!” ifadelerini kullandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al