Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Haşdi Şabi çeteleri kaçırdığı sivilleri öldürüyor

Şii Haşdi Şabi çeteleri tarafından bir yıl önce kaçırılan çoğu kadın ve çocuk 643 sivilden hala haber alınamadığı bildirildi.

Haşdi Şabi çeteleri kaçırdığı sivilleri öldürüyor
12 Haziran 2017 - 9:19

Uluslararası Af Örgütünce piyasaya sürülen raporda, “Kaçırma olayları, Felluce ve çevresindeki yerleri yıldırı örgütü DEAŞ’tan art kabul etme operasyonu esnasında yaşandı. Kaçırılanların aileleri, sevdiklerinin yaşamda olup olmadığı için tehlikesiz değil.” ifadesine toprak verildi.

BİNLERCE SİVİL TERÖR ÖRGÜTÜ HAŞDİ ŞABİ TARAFINDAN KAÇIRILDI

Enbar’a ilişkin Saklaviyye’de 3 Haziran 2016 sabahı konutlarını vazgeçme kılmak mecburiyetinde artan binlerce sivilin makineli tüfek tüfek tüfekler haiz silahlı gruplarca alıkonulduğu hatırlatılan raporda, terbiye tanıklarının, silahlı grupları, üniformalarındaki yazılar ve taşıdıkları bayraklardan hareketle Haşdi Şabi’ye ilişkin kendisine tanım etmiş olduğu belirtildi.

İŞKENCE VE SONRASI ÖLÜM

Kadın ve önemsiz yaşlarındaki evlatların baylardan ayırıldığı, adamların elleri arkadan kelepçeli olarak, yersiz binalarla vazgeçme edilen iş yerlerine götürülmüş olduğu ifade edilen raporda, popülasyon cüzdanı, telefon ve kıymetli eşyalarına el konulduğu, çağ ağardığında otobüslerle adsız sansız müşterek yere götürüldükleri kaydedildi.

Raporda, buradan kaçmayı başaran adamların “Sarı ev niteleyerek anlatım edilen müşterek yere götürüldük, azap ve çirkin muameleye sunulan bırakıldık. Kaçmaya çalışanlara elektrikli teller, eroin borazan ve ahşap sopalarla azap yapılıyordu, işkenceden yaşamını kaybedenlere de şehadet ettik.” yönündeki ifadelerine de toprak verildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat