Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Hasta Yataklarında En Kullanışlı Modeller

Hasta Yataklarında En Kullanışlı Modeller
23 Eylül 2019 - 6:20
banner

Hasta Yataklarında En Kullanışlı Modeller

Hasta yataklarının kullanımı oldukça kolaydır. İçerisinde bulunan malzemeler sayesinde, yatak çeşitli şekiller alır. Yay sistemi yatağın esnek ve ortopedik olmasını sağlar. Ortopedik düzen; bedenin rahat bir şekilde uzanabilmesi ve dinlenebilsene eşlik eder. Yatak esnek katmanların bir araya gelmesi sonucunda oluşuyor. Toplamda 4 adet katman bulunuyor. Katmanların beden için faydaları vardır. Hasta sağ ve sol yönlere dönmek istediği zaman, bedenine yüklenmeden dönebilir. Yatak yükseklik olarak 20 ve 25 cm aralığında değişim gösteriyor. Örneğin bir obezite hastası, yatağa uzandığında yatak en fazla 5 cm gibi içe gömülme faaliyetini gösterir. 130 kilogram ağırlığında olan bir hastayı taşıyabilir. Yatak, uzun bir zaman çerçevesinde kullanılsa bile içe gömülme ve çökme gibi görseller görülmez. Yatağın renkleri krem ve gri renktedir. Yatağın birden fazla çeşidi bulunuyor ve her hastaya pratik imkânlar sunuyor. Yatak içerisinde en az 20 adet cıva bulunuyor. Hasta yatağı mekanik yerlerinin açılmaması için cıvatalar sıkı bir şekilde monte edilmiştir. Yatağın başlık kısmında, serum asmak için dört ana bölüm yer alıyor. Serum askılıkları sayesinde hasta sağlık ihtiyacını giderebiliyor.

Hasta Yatağı ve Çeşitleri

Hasta yataklarının birden fazla çeşidi bulunuyor. Yatak çeşitleri hastanın rahat ettiği pozisyona göre değişim gösteriyor. Sağ, sol yöne kolay bir şekilde dönebilmek için hasta bedenini zorlamıyor. Yatağın sağ tarafa ve sol tarafa dönebilme özelliği vardır. Hastaya iğne yapılacağı sırada, hasta yönünü değiştirmeden bu isteğini gerçekleştirebiliyor. Hasta yataklarımızın kendisine ait kumandası bulunuyor. Kumandanın üzerinde bulunan üçlü güç sayesinde farklı pozisyonlar elde ediliyor. Yatağın birinci tuşu, tam olarak 90 derecelik bir dönüşü sağlıyor. Elektrikli hasta yatağı 90 derecelik pozisyon aralığında iken hasta yemeğini kolay bir şekilde yiyebilir. Yine aynı şekilde oturur pozisyon da televizyon izleyebilir. Kumandanın ikinci tuş kısmı ayak ve bacaklar için pozisyon değiştiricidir. Bacaklarda kan dolaşımının meydana gelmesi için pozisyon değiştirebilmek önemlidir. Aksi takdirde kan da pıhtılaşma oluşabiliyor. Üçüncü tuş ise yatağın belirli bir mesafede yükselip, alçalmasını sağlar. Uzaktan kumanda içerisinde kızıl ötesi ışın bulunuyor. Kızıl ötesi ışın, yatağın uzak mesafelerden dahi değişim göstermesine yardımcı oluyor.

Hasta Yatağı ve Fiyat Aralıkları 

Hasta yataklarının fiyat aralıkları değişim gösteriyor. Yatağın modeline göre fiyat aralıkları farklılaşıyor. Havalı yatakların motor kısmı sayesinde yatak aktif bir şekilde çalışıyor. Üstelik çalışırken çevresinde bulunan insanlara, rahatsız edici sesler çıkarmaz. Hasta karyolası  ise yatağın konumunun değiştirilmesi adına yardımcı oluyor. Yatağın altında dört adet tekerlek bulunuyor. Tekerler, yatağın farklı bir alana taşınmasına yardımcı oluyor. Açılır ve kapanabilir kilidi sayesinde yatağın hareket noktaları belirlenir. Yatağın iki yönünde de, hastanın yerinden kalkıp oturabilmesi için demir korkuluklar bulunuyor. Demirler krem rengine boyanmış olup, renklerinde dökülmeler oluşmaz. Karyolanın ana malzemesi tahtadır. Bu nedenle karyolanın içerisinde mikroskobik canlıların yasamaması için cila işlemi uygulanmıştır. Cila içerisinde bulunan mikroskobik canlıların karyolaya zaman içerisinde zarar vermesini önler. Yatakların her birinin özellikleri başkadır. Sonuç olarak yatağın işlevselliğine göre belirli bir fiyat aralığı vardır. Hasta yatağı fiyat konusunda, satın alma işlemleri sırasında bilgi sahibi olmak avantajlıdır.

Hasta Sağlığı ve Temizlik 

Hasta olan bir kişi, günün büyük bölümünde yatak üzerinde zaman geçiriyor. Yatak içerisinde kirlenmelerin olması doğal bir durumdur. Hasta özellikle yatalak ise, bu risk daha fazladır. Yatağın yanında verilen şiltenin sürekli yıkanıp yenisi ile değiştirilmesi gerekiyor. Yatak modeline bağlı olarak, temizlik işlemleri de değişim gösterebilir. Havalı hasta yatağının yüzeyi çeşitli deterjanlar ile silinebilir. Yatağın yüzeyi sıvı geçirmiyor. Fakat motor sistemi ile çalıştığı için, iyi bir şekilde kuruması beklenilmelidir. Hasta karyolasının üç adet katmanı vardır. Her katman arasında, sünger bulunuyor. Süngerin ter emme gibi bir durumu söz konusu olduğu için yıkanması gerekiyor 

Hasta Yatakları ve Biyolojik Sağlık

Hasta yataklarının modeline bağlı olarak, biyolojik sağlığa katkıları vardır. Havalı hasta yatağı motor desteği ile hareketlenir ve bedenin çeşitli merkezlerine titreşim yayar. Bu titreşim, vücut içerisinde kan dolaşımını destekler. Pıhtılaşma olan alanlar açılır ve hasta iyileşmeye başlar. Organlar, görevleri yerine getirir. Beynin merkezi sinir sistemini, yatağın 90 derecelik açısı sayesinde yatıştırır. Kişi de ruhsal açıdan sinir krizleri azalma gösterir. Bası yaraları olarak isimlendirilen; beden üzerinde morarma, yaralanma, kızarma gibi derisel hastalıkların oluşması önlenir. Yatak almak isteyen kişiler hasta yatağı kiralama konusunda bilgi alabilir.

Hasta Yataklarının Kullanım Süresi

Yataklarımız kaliteli malzemelerden dizayn edilmiştir. İçerisinde organik malzemeler kullanıldığı için zarar görme ihtimali azdır. Özellikle havalı hasta yataklarının uzun bir zaman dilimi içerisinde kullanılması için, motor kısmı içerisinde soğutucu fan yer alır. Yatağın herhangi bir parçası teknik olarak zarar görür ise, her bir parçasının satışı vardır. Yeni bir parça ile değiştirilebilir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co