Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Hisariçi kanalizasyona kavuşuyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALANYA KALESİ SURLARI İÇİNDE YER ALAN HİSARİÇİ MAHALLESİ’NİN KANALİZASYON SORUNUNU ÇÖZÜYOR.

Hisariçi kanalizasyona kavuşuyor
08 Mart 2018 - 12:52

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya Kalesi surları içinde yer alan Hisariçi Mahallesi’nin kanalizasyon sorununu çözüyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, sit alanı içinde bulunan Alanya’nın Hisariçi Mahallesi’nin kanalizasyon sorununu çözmek için çalışmalara başladı. Alınan izinlerin ardından tarihi mahallede yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda hat, 4 terfi merkezinin yapımı için çalışma başlatıldı. ASAT Kanalizasyon Dairesi Başkanı Murat Tütüncübaşı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney çalışmanın yapıldığı noktalarda incelemelerde bulundu.

Güney: “Sezon öncesi bitecek”

Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Alanya Kalesi içinde yer alan Hisariçi Mahallesi sit alanı içinde yer alıyor. Dolayısıyla buraya yatırım yapmak için izinler gerekiyor. Bölge halkının yıllardır talep ettiği kanalizasyon yatırımı bu nedenle bugüne kadar yapılamamış. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in girişimleriyle bu sorunu çözdük. Yaklaşık 3 km olan kanalizasyon hattı yaklaşık 1.5 milyon liraya mal olacak. Bu yatırımı yaparken, müze müdürlüğünün teknik ekipleriyle işbirliği içinde hareket ediyoruz. Tarihi dokuya zarar vermeden yatırımı tamamlamak en büyük amacımız. Hassas bir alan olduğu için çok dikkatli hareket ediliyor. Haziran ayı içinde işi tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al