Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Serada Don Nöbeti Tutan Üreticilere ziyaret

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Serada Don Nöbeti Tutan Üreticilere ziyaret
09 Ocak 2019 - 16:12
banner

İl Müdürü Mustafa Özen, Aksu Kurşunlu mahallesinde seralarda don nöbeti tutan üreticimiz Turan Özalp’i ziyaret etti. 

Serada soba başında çay eşliğinde üreticilerimizin bu soğuk kış günlerinde yanlarında olduk. Hem çayın hem muhabbetin sıcaklığı üreticilerimizin ve bizim içimizi ısıttı. 

Özen “Allah seralarının başında don nöbeti tutan tüm üreticilerimize kolaylık versin” dedi.

Kışın Türkiye’yi ve yakın coğrafyamızı besleyen Antalya’lı üreticilerimizi serada don nöbeti tutarken ziyaretlerimize devam ediyoruz. 

Don nöbeti ziyaretlerimizde bir sonraki durağımız Bilal Patır oldu.

İl Müdürü Mustafa Özen, Şube Müdürü İbrahim Irmak ve Aksu İlçe Müdürü İhsan İnal, Aksu Kurşunlu mahallesinde biyolojik mücadele ile serada kapya biber üreten üreticimiz Bilal Patır’ı ziyaret etti. Bizi evine davet eden üreticimiz ve mahalle çiftçilerimizle bir araya gelerek dertlerini dinledik. Bakanlığımızın desteklemelerini ve İl Müdürlüğümüzün projelerinden bahsettik. Kendilerine kolaylıklar diliyoruz.

Yurdu etkisi altına alan soğuk ve karlı hava Antalya’da dün geceden itibaren etkisini göstermeye başladı. Kuzeyden gelen soğuk havanın etkisi altında kalan Antalya’nın Aksu’da üreticilerimiz, örtü altında yetiştirdikleri ürünlerin donmaması için ‘don’ nöbeti tutuyor. Hava sıcaklığının 0 derecenin altında 2 dereceye kadar düştü. Aksu’da çiftçiler, seralarda ürettikleri sebzelerin dondan zarar görmemesi için çaba gösteriyor. Kendilerine kolaylıklar diliyoruz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co