Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

İlber Ortaylı Konferansına büyük ilgi

Antalya’nın Alanya ilçesi’nde düzenlenen II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi’ne katılan ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı, “Kerkük ve Musul Meselesi” konulu konferans verdi.

İlber Ortaylı Konferansına büyük ilgi
18 Ekim 2017 - 16:34
banner

Antalya’nın Alanya ilçesi’nde düzenlenen II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi’ne katılan ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı, “Kerkük ve Musul Meselesi” konulu konferans verdi.

Alanya Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi’ne katılan ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı, Belediye Kültür Merkezi’nde “Kerkük ve Musul Meselesi” konulu konferans verdi. Kültür Merkezini sığmayan kalabalık dışarı taştı. Alanya Belediyesi salona giremeyen vatandaşlar için salonun dışına dev ekran kurarak Ortaylı konferansını izlemelerini sağladı.

Kerkük ve Musul meseli konuşuldu

İlber Ortaylı, konferansta başta Kerkük ve Musul meselesi olmak üzere, Ortadoğu’daki sorunların nedenleri, Araplardaki milliyetçilik ve vatan kavramlarının anlamı, Irak ve Suriye’nin başına gelenlerden dolayı yaşadıkları sorunlar, Kerkük ve Musul’da yaşayan Türkmenler’in Osmanlı İmparatorluğu zamanındaki ve günümüzdeki durumu, Suriye ve Irak’taki rejim zayıflığı, Rusya ve Amerika’nın bu bölgelerdeki emelleri ve izlediği politikalar üzerine görüşlerini paylaştı.

Yücel: “Vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi’ne, Alanya Belediyesi’nin de önemli katkılar verdiğini söyledi. Başkan Yücel, Türkiye’nin tarih konusunda önemli bilim adamlarından biri olan Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın günümüzün en büyük sorunlarından ve Türkiye’yi de yakından ilgilendiren Kerkük ve Musul Meselesi konusunda verdiği konferansa ilgilinin çok büyük olduğunu belirtti. Yücel, “Konferansa olan ilgi bizleri ve Ortaylı’yı mutlu etti. Vatandaşlarımızın ülke meselelerini yakından takip etmesi, milli birlik ve bütünlüğümüz açısından çok önemli” dedi.

Akademik fotoğraf sergisi açıldı

II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi çerçevesinde, Alanya Belediyesi Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda “Akademik Fotoğraf Sergisi” açıldı. Sergi açılışını konferans öncesi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALKÜ Rektörü Ahmet Pınarbaşı ve davetlilerle birlikte yaptı. 21 Ekim Cumartesi gününe kadar açık kalacak sergiyi vatandaşlar ücretsiz ziyaret edebilecekler.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yüksek Bel Pantolon
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rekabet Hukuku
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Caner Erdeniz Kimdir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dokuma Park’ta yaz eğlencesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rotring 500 Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kütük Masa

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co