Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

İngiltere’de yüksek lisans: Master

İngiltere’de yüksek lisans: Master
19 Kasım 2018 - 17:19

İngiltere’de yüksek lisans: Master

Bir ülkede eğitim almak isteyen biri için en önemli şeylerden biri de ülkenin yapısı ve eğitim alınırken elde edilecek menfi çıkarlardır.

Eğitim döneminin en önemli aşamalarından biri olarak kabul edilen 4 yıllık fakülte sonrası gelen yüksek lisans eğitimi, sağlıklı ve doğru şekilde alındığında, ilerleyen dönemlerde daha aktif bir çalışma hayatı ve kariyer hedeflerine yükselme sağlanabilir. Günümüz Türkiye’sinde eğitim sistemi, diğer ülkelere göre daha az gelişmiş ve teknik bakımından daha az imkâna sahiptir. Durum böyle olunca öğrenciler eğitimlerini yurtdışında tamamlamayı daha fazla talep etmektedir. Dünyanın farklı yerlerinde yüksek lisans (master) eğitimi veren çok sayıda ülke vardır. Bu ülkelerden bazıları daha gelişmiş bir eğitim sistemine sahip iken bazılarının hem eğitim seviyesi düşüktür hem de uzaklık olarak ülkemize daha fazla uzaktadır. Amerika, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda gibi ülkelerde yüksek lisans eğitimi alınabilmektedir, fakat bu ülkeler Türkiye’ye mesafe bakımından bir hayli uzak oldukları için öğrenciler tarafından çok da tercih edilmemektedir. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi ise hem ülkenin Türkiye’ye daha yakın olması hem de daha kaliteli üniversitelere sahip olmasından dolayı daha fazla tercih edilmektedir. Büyük Britanya Adası’nda yer alan İngiltere, ülkemize uçak ile 4 saatlik mesafede yer almaktadır. Ülkede toplam 50 civarında üniversite bulunmasına karşın, eğitimde sundukları kalite sayesinde dünya genelinde uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülke olmayı başarmaktadır. Öğrenciler için sunulan hak ve imtiyazlar bakımından da diğer ülkelere göre daha fazla avantaj sunması da yine tercih edilmesini büyük oranda etkilemektedir.

İngiltere’de master yapmanın avantajları

Bir ülkede eğitim almak isteyen biri için en önemli şeylerden biri de ülkenin yapısı ve eğitim alınırken elde edilecek menfi çıkarlardır. Avrupa’ya yakın olan, köklü bir medeniyete sahip olan ve etkinlikler bakımından da bir hayli zengin olan İngiltere, eğitime verdiği önemi ile dünyanın her yerine adını duyurmuş bir ülkedir. Burada master eğitimi alan bir öğrenci, sadece üniversite hayatını tamamlamakla kalmamakta ve ülkenin sunduğu imkanlardan da faydalanmaktadır. Uzun süren bir eğitim döneminde, öğrencilerin en çok ihtiyaç duyacakları şeylerin başında maddi güç gelir. Maddi anlamda her ne kadar akredite edilse de öğrenciler kendi ayakları üzerinde durmayı da arzularlar. İngiltere’de master eğitimi alan bir öğrenci, haftanın 20 saati çalışma izni almaktadır ve bunu doğru şekilde değerlendiren öğrenciler, ilerleyen dönemlerde finansal anlamda daha başarılı olabilmektedir. Tabi bu dönem içerisinde en azından kendi şahsi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri de öğrencilerin kendilerine olan güvenlerini arttırmaktadır. Konaklama meselesi de yine öğrenciler için önemli detaylar barındırmaktadır. İngiltere’de konaklama seçenekleri farklı tiplerde kendini göstermektedir; aile yanı konaklama, pansiyonda konaklama, okul yurtlarında konaklama ve ev kiralayarak konaklama gibi farklı alternatifleri değerlendirebilen öğrenciler, kendi maddi güçlerine göre bir seçeneği kolaylıkla tercih etmektedir. Her konaklama tipinin kendine göre avantaj ve dezavantajlarının olduğunu bilmek kaydıyla…

Kayıt için acele edin!

İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok dikkat etmeleri gereken durumlardan biri de kayıt sezonudur. Her okulun kayıt zamanı farklı olduğu için öncelikle kayıt dönemlerini incelemek gerekmektedir. Tabi bu bilgilere doğru şekilde ulaşabilmek için bir danışmandan destek almanız gerekmektedir. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi üzerine uzun zamandır hizmet veren kurumumuz ile iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilir, kayıt işlemlerinde destek alarak daha doğru bir tercihte bulunabilirsiniz. Hayatınızın daha sağlıklı devam edebilmesi ve eğitiminizin kaliteli olması için bizimle iletişime geçmeden karar vermeyin.

 

Kaynak: https://www.realegitim.com/ingilterede-yuksek-lisans-master/

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al