Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Instagram Keşfet Bölümü İle İlgili Tüm Bilmeniz Gerekenler

Instagram Keşfet Bölümü İle İlgili Tüm Bilmeniz Gerekenler
13 Haziran 2019 - 11:30

Instagram Keşfet Bölümü İle İlgili Tüm Bilmeniz Gerekenler

Özellikle genç nesil tarafından kullanılan Instagram uygulaması, 1 milyar kullanıcıyı geçmiş durumda. Tüm dünyada en yaygın kullanılan uygulamalar arasında ilk sıralarda yer alan Instagram bu denli popüler olunca, haliyle insanlarda da popüler olma/olabilme iç güdüsü ortaya çıkıyor. Bu popüleritenin beğeni ve yorum alma durumu olduğu da bilinen bir gerçek. Instagram’da popüler olmaya destek verecek bir diğer özellik ise “keşfet” bölümü. Keşfet bölümüne çıkacak olan gönderinizle hızlı bir yükseliş sizleri bekliyor olacak! Instagram keşfet bölümü ile ilgili merak edilen tüm bilgileri bu yazımızda sizler için derledik. Instagram keşfet nedir?, keşfet bölümüne düşmenin yolları, Instagram keşfet bölümüne nasıl çıkılır?, keşfet bölümüne düşen alakasız gönderileri nasıl engellersiniz gibi birçok konu sizlere yardımcı olacak.

Keşfet bölümü ile ilgili detaylı bilgilere geçmeden önce keşfet nedir, gelin hep birlikte göz atalım…

Instagram keşfet nedir?

Keşfet bölümüne girdiğinizde ilginizi çeken ve popüler olan gönderileri görürsünüz. Daha detaylı bir bilgi vermek gerekirse bu bölümde anlık etkileşimi yüksek olan video ve fotoğrafları görürüz. Bu gönderiler aynı zamanda paylaşılan konum ve Instagram kullanıcılarının paylaştığı hikayelerden de oluşabilir. Keşfet bölümü takipçilerinizin artmasına yardımcı olurken, hesabınızın etkileşimini de organik bir şekilde artırmaya yardımcı olur.

Instagram keşfet bölümüne nasıl çıkılır?

Paylaştığınız gönderilerin keşfet bölümünde yer almasını istiyorsanız, Instagram keşfet bölümüne çıkmanın püf noktaları hakkında da bilginiz olması, bazı konularda da diğer kullanıcılara göre avantajlı bir konumda olmanız gerekir. Bunu kısaca özetlemek gerekirse; yüksek takipçi sayısı ve beğeni sayısı olarak da açıklayabiliriz. Keşfet bölümünde yer almanın bir diğer yolu da gönderinizde bulunacak olan filtreler. Gönderinize ekleyeceğiniz filtreler takipçileriniz tarafından daha fazla dikkat çekecektir ve bu sayede organik etkileşiminiz artacak, bu da gönderinizin keşfet bölümünde çıkmasına yardımcı olacaktır.

Keşfet bölümünde gönderinizin gözükmesine yardımcı olacak bir diğer püf noktası ise konum özelliği. Instagram’da fotoğrafınızı ya da videonuzu paylaşacağınız zaman mutlaka konum eklemeyi ihmal etmeyin. Gönderilerinize ekleyeceğiniz konum sayesinde konum gönderilerinde görnünmeniz mümkün hale gelecektir.

Keşfete çıkmanın bir diğer ipucu da gönderiye ekleyeceğiniz etiketler, yani hashtagler. Hashtag kullanırken paylaşımınız ile ilgili olmasına ve abartılı bir sayıda olmamasına da özen göstermeniz yerinde bir hareket olacaktır.

Paylaşımlarınızı en yoğun etkileşim aldığınız saatlerde yapmaya özen gösterin. Gönderilerin ilk 1 saat içerisinde alacağı yorum ve beğenilerin olması keşfete çıkabilmenin bir diğer yolu. Kullanıcıların yorum ve beğeni haricinde gönderinizi kaydetmesi de keşfet bölümüne çıkmada önemli bir faktör.

Peki, bu püf noktaları ne kadar etkili?

Yukarıda saydığımız püf noktaları keşfet bölümüne çıkmanın en büyük etmenleri. Tabi bu maddelerin hepsini bir düzen içerisinde uygulamak gerekiyor. Gönderilerinizi düzenli bir şekilde paylaşmanız gerektiğini unutmayın. Sahte takipçiler almak yerine organik bir şekilde hesabınızı büyütmeniz gerekir. Bunun için organiktakipçi için sitemizden detaylı bilgi alabilmeniz mümkün.

Keşfet bölümündeki alakasız gönderileri nasıl engellersiniz?

Keşfet bölümü insanların uygulamada daha fazla zaman geçirmesi için planlanmış. Uygulamada daha çok vakit geçirmemizi bu şekilde sağlayan Instagram uygulaması, kullanıcı dostu güncellemeler ve özellikler de sunmayı ihmal etmiyor. Tabi 1 milyar kullanıcı sayısını geçen bu uygulama zaman zaman önlemler almakta geç kalabiliyor. Bu durumda iş kullanıcılara düşüyor. Keşfet bölümünüzde çıkan alakasız gönderileri görmemek için paylaşım yapan hesabı engellemeniz yeterli olacaktır. Bu sayede ilginizi çeken içerikler ve gönderilere daha fazla yer açmış olacaksınız.


GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çorap
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cartier Panthere Tasarımları
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bebek Hediye
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Abiye
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yüksek Bel Pantolon Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Scrikss Kalem Kullanımı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Polo Yaka Tişört

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al