Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

İp askı estetiği nedir?

İp askı estetiği nedir?
04 Ocak 2020 - 22:15

İp askı estetiği nedir?

Cilt sarkması zamanın doğal etkilerinden bir tanesidir. Bu etkileri estetik olarak azaltmak için ameliyatsız cilt germe metotlarından birisi olan ip askı estetiği yöntemi son yıllarda yaygın biçimde kullanılmaktadır. Her ne kadar ameliyat olmayan bir işlem olsa da, uygulamanın uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Bu noktada Özel Mira Polikiniğinden dan Okan Bey ip askı estetiği nedir? Sorumuzu cevaplıyor ve işlem hakkında bize bilgiler veriyor.

İp Askı Yöntemi nedir?

İp askı estetiği; cildin kaybettiği bağ dokularının yerine geçecek PDO (polidioksanon) materyalinin kılcal iğnelerle cilde uygulanmasıdır. Cildin zaman içerisinde kaybolan bu dokusu bu enjeksiyonla kısa zamanda toparlanabilmektedir. Bu maddenin herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi uzun süre etkili bir sonuç elde edilebilmesi de mümkün olabilmektedir.

Uygulama Kimlere Yapılabilir?

İp askı estetiği; yaşlanma etkisi ile cildinde sarkma bulunan hemen herkese uygulanabilir. Bu noktada yegane engeller, bu maddeye alerjik reaksiyonun söz konusu olmaması ve hekim tarafından bu ve benzeri operasyonların yasaklanmamış olmadır. Genellikle bu yöntem; pek çok diğer uygulama ile çakışmaz. Ancak her şeye rağmen bir engelin bulunup bulunmadığına uygulamayı gerçekleştirecek hekim karar vermelidir.

Uygulamanın hekimlerce yapılması gerekliliği en çok bu noktada kendini ortaya koyar. Hekimin eşlik etmediği operasyonlarda komplikasyon durumunda hasta savunması kalabilmektedir ki, bu çok ciddi riskleri ortaya çıkarabilir. Bunun yanı sıra elbette uygulamanın başarılı olabilmesi için uzman müdahalesi gerekecektir.

Uygulama Ne Kadar Süreyle Etkili Olur?

İp askı estetiği uygulaması bir saatten daha kısa sürede tamamlanan oldukça kolay bir operasyondur. PDO’nun cilt altında yerleşmesi 5-8 hafta kadar sürer. Bu süreyi takip eden 3 yıla kadar madde efektiftir ve cildin sıkı kalması bu süreyle sıkı kalması mümkün olabilmektedir. Elbette kişinin yaşı ve uygulama alanı gibi faktörler, ne kadar süre ile yenileme gerektiği noktasında ek belirteçlerdir ve bu kişiden kişiye değişebilir.

İp askı estetiği yaptırmadan önce yapılacak muayene ile hastaya net bilgiler verilebilmektedir. Bu bağlamda doktorunuz ile irtibata geçerek, uygulamanın detaylarını öğrenebilir, kendinize en uygun çözümleri elde edebilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al