Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Ankara’da Kesin ve Kalıcı Vajinismus tedavisi.

Ankara’da Kesin ve Kalıcı Vajinismus tedavisi.
02 Ocak 2020 - 16:05
banner

Ankara’da Kesin ve Kalıcı Vajinismus tedavisi.

Vajinismus Nedir? Kadının istemsiz kasılmalara bağlı olarak cinsel ilişkiyi gerçekleştiremezsidir. Bu problemi yaşayan kadınların birçoğu ilişkiye giremez. Kasılma anında vajina daralarak cinsel ilişkiye dair negatif vücut algılanmasına neden olmaktadır. Bu türde cinsel işlev bozuklukları ile ortaya çıkan vajinusmus tedavi edilmediğinde anatomik ve psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Cinsel birleşmeyi engelleyen bir cinsel işlev bozukluğu savunma davranışına ait kaçınma ve korku ve endişeler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle cinsel işlev bozukluğu üstüne tedavi üzerine eğitim almış psikologlar ve psikiyatrisiler tarafından tedavisi yapılmaktadır. Vajinusmus olanlar psikolojik ve anatomik sorunları tespit edildikten sonra hekimin uygun gördüğü bir tedavi aşamasına geçilir. Doktor hastanın cinsel öyküsünü aldıktan sonra sorunun ruhsal nedenlerden kaynaklı olduğunu düşünürse bir psikiyatrik den yardım alınmasını önerebilir. Tedavisi kişiseldir ve hastalığın derecesine göre planlanır. 

Vajinusmus Tedavisi Ankara ilinde çoğu kadında var olan bu durum kadının kendini ertelemesine ve tedavi sürecinin gecikmesine neden olabiliyor. Vajinusmus sorunu yaşayan kadınlar süreç devam ettikçe eşi reddetme, eşe karşı isteksizlik duymaktadır. Ayrıca başarısızlıkla sonuçlanan her cinsel deneyim sonrası kendilerini değersiz hissedebiliyor. Bu da zamanla kadında kendine güvensizlik ve yetersizlik duygular nedeniyle cinselliğe karşı olumsuz yaklaşımlar sergilemesine neden olabiliyor. Sonuç olarak yaşanan bu cinsel travmalar vajinusmus sorununu devam ettirici nedenler olarak sayılabilinir. En sık görülen belirtileri cinsel birlikteliğin gerçekleştirilmemesi, ilişkiyi tamamlamaması, vajinan muayene olamamaları, diğer belirtileri arasındadır. 

Vajinusmus sorunu yaşayıp bunu çevresindekilerle bile paylaşmayan birçok kadın Vajinismus Tedavisi Ankara ilinde doğru tedavi merkezlerini bulamayabiliyorlar. Hatta sırf bu korkular yüzünde Jinekoloji muayene olmak istemiyor. Kadınların kendine bile itiraf etmekten korktuğu bu problemin psikolojik ya da fizyolojik kaynağa mı bağlı olduğu uzman hekim tarafından değerlendirtmektedir. Vajinusmus sorunu olan bir kadının cinsel deneyim sırasında yaşadığı olumsuzluklar ona korku ve acı duygusunu çağrıştırır. Burada önemli olan hastanın hikâyesini dinledikten sonra kişide yarattığı korku duygusunun sebebi araştırılmasıdır. Bu süreci aşmak ve hastalığı yenmek için hekimin bunun bir hastalık olmadığını ve kişinin kendisinin istemesi halinde bu sorun uzman bir hekim tarafından alacakları  ‘Psikolojik destek’’ ile kolay bir şekilde çözüleceği anlatılmalıdır. Sonuç olarak bu süreci aşmak ve hastalığı yenmek için 3-4 gün gibi kısa bir süre içinde bu sorunun çözümü gerçekleşmektedir. Bu nedenle çiftler problemlerini ertelemeden doğru tedavi yöntemiyle çözümlemeleri gerekir. Ankara’da doğru ve bilimsel olarak kesin ve kalıcı vajinismus tedavisi olunduğunda hastalık bir daha tekrar etmez.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co