Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

iPhone 13 için A15 Bionic işlemciler üretime girdi

iPhone 13 için A15 Bionic işlemciler üretime girdi
30 Mayıs 2021 - 8:37

iPhone 13 için A15 Bionic işlemciler üretime girdi

Apple’ın yeni telefon serisi iPhone 13 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda değerlendirildiğinde telefonun en önemli özelliği güçlü donanımı oluyor. Yeni telefon serisine güç verecek A15 Bionic işlemcisi de üretime girdi.

iPhone 13 serisinde kullanılacak olan A15 Bionic işlemcisi için üretim başladı. Apple’ın her yıl yeni telefon serisinde kullandığı kendi işlemcileri o yılki en iyi ve güçlü işlemciler oluyor.

Yani geçen yıl A14 Bionic işlemcisine sahip iPhone 12 Apple’ın iddiasına göre en güçlü işlemci oluyor. İşte 2021 yılının son aylarında tanıtılacak bu yeni iPhone serisinde yer alacak A15 Bionic işlemcisi de söylenene göre bu yılın ve 2022 yılının en iyi işlemcisi olacak.

APPLE’IN YENİ TELEFONUNDA KULLANILACAK İŞLEMCİ ÜRETİMDE

iPhone 13’ler kullanılacak bu işlemci, şaşırtmayacağı üzere TSMC tarafından üretiliyor. Şirket Apple başta olmak üzere pek çok şirket ile çalışıyor. A15 için milyonlarca çip üretimine başlayan şirket, bu çipi 5 nm üretim sürecinden çıkartıyor. A15 ile kullanıcılar çok daha hızla karşılaşacak ve verim de artacak. 3 nm üretim süreci ise Apple bazında 2022 yılında mümkün gibi duruyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al