Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

İşletmecilere Lejyoner Hastalıklar semineri verildi

ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE KUMLUCA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, BULAŞICI HASTALIKLAR VE ÇEVRE SAĞLIĞI EKİPLERİ TARAFINDAN OTEL İŞLETMECİLERİ, TATİL KÖYLERİ VE SPA İŞLETMECİLERİNE YÖNELİK “LEJYONER HASTALIĞI KONTROLÜ” SEMİNERİ VERİLDİ.

İşletmecilere Lejyoner Hastalıklar semineri verildi
15 Ekim 2018 - 10:56
banner

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve Kumluca İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bulaşıcı Hastalıklar ve Çevre Sağlığı Ekipleri tarafından otel işletmecileri, tatil köyleri ve Spa işletmecilerine yönelik “Lejyoner Hastalığı Kontrolü” semineri verildi.

Akdeniz Üniversitesi Adrasan Eğitim ve Dinlenme Tesisinde gerçekleştirilen seminere 70 tatil köyü, Otel ve Spa işletmecisi katıldı. Kumluca İlçe Sağlık Müdürü Dr. İsmail Arıcı, “Lejyoner hastalığı, L. Pneumophile yani bakteri’nin sebep olduğu ciddi ve ölümcül bir akciğer hastalığıdır. Su aerosollerin solunması ve legionella içeren suyun akciğere kaçması ile bulaşır. Ülkemizde bildirimi zorunlu hastalıklar listesinde yer alır. Bu hastalığın kaynakları olarak sıcak – soğuk su sistemleri, spa havuzları soğutma kuleleri, klimalar, termal havuzlar, otel, tatil köyü, spor kulüpleri, kamp alanları ve gemiler sayılabilir” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co