Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

İşte FETÖ’nün TSK yapılanması

FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) yapılanması gün ışığın çıkarıldı.

İşte FETÖ’nün TSK yapılanması
12 Haziran 2017 - 7:25

FETÖ’nün TSK içindeki oluşumunu komutanlıklara böldüğü ve rastgele müşterek komutanlığın müşterek “müdür” konumunda müşterek sorumlusunun bulunduğu, bu müdüre ilişkin “müdür yardımcıları”, başmuallim yardımcılarına ilişkin “öğretmen” gruplarının bulunduğu, hoca gruplarına ilişkin şekilde da subayların örgütlü edilmiş bulunduğu belirlendi…

15 Temmuz darbe girişimiyle beraberce dini müşterek yapıdan hâlâ aşırı “uluslararası duyum servisi” şekilde çalışkanlık gösterdiği ortaya çıkan FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) yapılanması güneş ışığın çıkarıldı.

Darbe girişimi gecesinden itibaren başlatılan soruşturmalar sonrasında, senelerce TSK süresince yuvalanıp faaliyetlerini kelimesiz ve etraflıca tay tay arabası FETÖ’nün, emniyetteki yapılanmasına benzeşim halde akıntı etmiş bulunduğu görülüyor.

TSK; MİT, Emniyet ve yargıyla beraberce FETÖ’nün “en aşırı bedel verdiği” ve “hassas yapılanma” oluşturduğu “kare as”tan birisi.

Darbe girişimi zımnında gözaltına tahsil edilen TSK çalışanlarının verdiği ifadeler ve bilgilerle varlıkları ortaya çıkarılan sırdaş imamların kimliklerinin ortaya çıkarılması, FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasının şekillendirilmesine ön kadem oldu.

FETÖ’nün çarpış girimi soruşturmalarının doğrudan sonra esna TSK’daki binanın çözümlenmesine esna geldi.

Bu konuda Tekirdağ Emniyeti önce ayraç fişeğini yaktı.

FETÖ’nün, sırdaş imamlar marifetiyle TSK’daki yapılanmasının ardına sakıt Tekirdağ Emniyeti, elde etmiş bulunduğu bulguları gayrı illerdeki kolluk birimleriyle paylaşınca, art arda FETÖ’cü TSK mensuplarına müteveccih adli soruşturmalar başlatıldı.

Askeri yapılanma

Örgütün TSK’da çırçıplak yapılanmasının haricinde değişik müşterek oluşuma gittiği, ağız ağıza göze yapılanması anlayışı ile birbirinden bihaber ve özgür üniteler oluşturulduğu anlaşıldı.

Bu oluşumlar içerisinde, ünitelerde çırçıplak abilerin/imamların sorumluluğunda fevk düzem komutanlar, zabitan ve gedikli gruplarının örgütlü edilmiş bulunduğu belirleme edildi.

Yapılan araştırmalarda, TSK içerisindeki oluşumunu komutanlıklara böldüğü ve rastgele müşterek komutanlığın müşterek “müdür” konumunda müşterek sorumlusunun bulunduğu, bu müdüre ilişkin “müdür yardımcıları”, başmuallim yardımcılarına ilişkin “öğretmen” gruplarının bulunduğu, hoca gruplarına ilişkin şekilde da subayların örgütlü edilmiş bulunduğu belirlendi.

FETÖ’nün, TSK’daki emek harcamaları kapsamında umumi şekilde rastgele başmuallim yardımcısına ilişkin 4-7 öğretmen, rastgele öğretmene ilişkin 3-6 askeri personelin bulunduğu, müdürlerin bilgisi haricinde başmuallim yardımcıları ve öğretmenlerin öncecilik istimal yetkisi aşırı kısıtlanmış bulunduğu bilgilerine ulaşıldı.

Yapılanmanın anne başlıkları

Emniyet’in, TSK’daki FETÖ yapılanmasına müteveccih ehemmiyetli bilgilerin müşterek bölümünü şöyle:

MÜDÜR: Müdürler mesul bulunduğu kumandanlık bünyesindeki yapılanmayı denetleyen ve arama fail kişidir. Buna mucibince atama, evlenme, fariza alma, kurmaylık kabilinden mevzular ile ilişik değişmeyen kabul etme merciidir. Bağlı başmuallim yardımcılarına müteveccih haftalık toplantılar düzenleyerek gestalt tespiti yapar. Yapılan bu toplantılarda başmuallim yardımcıları kendilerine ilişkin öğretmenlerin mektepli subaylardan almış bulunduğu aidat, kumandanlık ile ilişik bilgiler kabilinden mevzular konuşulur. Müdürler, başmuallim yardımcıları ve öğretmenleri  eş güdümlü ederken izlemsel konumda mevcut fevk düzem askeri personelle doğrudan bağlantı kurabilir. (Özellikle personel, istihbarat, eğitim gibi nazik konumlarda vazifeli efdal rütbeli personel doğrudan şekilde müdüre ilişkin çalışkanlık gösterebilir) Müdürlerin altında müşterek başmuallim yardımcısı bulunur. Müdür yardımcıları icra ettikleri kâffesi faaliyetleri müdüre bildirmekle yükümlüdür. Müdürden bihaber göz boncuğu muamelat yapılamaz.

MÜDÜR YARDIMCISI: Müdüre ilişkin çalışkanlık gösterir. Yetkileri hâlâ sınırlıdır. Müdürden bihaber akıntı edemez. Müdür ile kıyaslandığında yetkisi doğrudan çabucak on paralık bulunmayan gibidir. Her hafta müdürün örgütlü etmiş bulunduğu toplantılara katılır. Öğretmenler grubundan almış bulunduğu bilgelik ve belgeleri müdüre iletir. Müdür yardımcıları, öğretmenler grubunda mevcut öğrenciler ile biricik göz boncuğu ilgilenir. Her çeşitli taleplerini dinler. Halletmeye çalışır. Altında etkin öğretmenlerin ve subayların tezevvüç işlemlerini strateji eder. Öğretmenlerden mevrut aidat, abonelikler kabilinden gelirleri müdüre tasdik eder.

ÖĞRETMEN: Müdür yardımcılarına ilişkin çalışkanlık yürütürler. Her müşterek öğretmenin altında 2-7 arası gruplar vardır. Bu gruplar 1-3 insandan oluşmaktadır. Üst rütbelerde bu gruplar çoğu kez müşterek kişidir. Öğretmenler, kendilerine gönderilen öğrencilerin (subayların) evlenme, maddesel sıkıntı, tayin kabilinden rastgele çeşitli işlemlerinden sorumludur. Öğretmenler amme mensubu ise ve teşkilat namına bu aha görevlendirilmişse, ayaktaşlık ortamı karışma rastgele şeyi siler. Kendisini kamufle etmek düşüncesince rastgele çeşitli tedbiri oluşturur. 17/25 Aralık’tan sonra Bank Asya’ya mal yatırmaz. Örgütün okullarına çocuklarını göndermezler. Öğretmenler, örgütün semt faaliyetleri süresince başta sırdaş işlerde göreve getirilmiş çekirdekten hulul elemanlar arasından seçilir. Bu tarzı de müdürlerden oluşan müşterek komite il il gezerek yapılan mülakatlar kararında belirler.

ÖĞRENCİLER: Öğretmenlere ilişkin TSK personelidir. Grupları teke biricik bulunduğu kabilinden 1-3 eş ortada mütebeddil gruplarda olabilir. Öğrencilerin ne gruplarda çalışkanlık yürüteceğine müdürler değişmeyen verir. Öğrencilerden derneşik ödenti alınır.

PERSONELCİ: Müdürler arasından seçilen bir tanesi bu rolü yürütür. teşkilat yapılanması süresince öge ihtiyacının karşılanması, eneze bulunan bölgelere öge kaydırılması kabilinden insanoğlu kaynakları vazifesini yürütür. Eğer müşterek hoca gereksinimi var ise bunu personelci marifetiyle arzu edilmektedir. Bu arzu çırçıplak semt imamları arasından seçilmektedir. Ayrıca teşkilat süresince çalışkanlık gösterip iş fark etmek isteyen, rastgele müşterek işi sıfır insanların CV’lerini de personelciler strateji eder. Personelci kâffesi müdürler ile yazışma halindedir.

AKADEMİ MESULÜ: Müdürler arasından seçilir. Bölgenin fevk sorumlusunun belirlediği müşterek başmuallim bu rolü yürütür. Mesulün görevi, ünite içerisinde erkânıharp sınavına gireceklerin takibi, sınava girecek teşkilat çalışanının ibret çalıştırılması kabilinden konulardır. Ayrıca rastgele ne denli teşkilat içerisinde çalışkanlık yürütüyor olsa da yüzdelik beniz güvenmedikleri insanların kurmaylık imtihanını kazanmalarını istemezler. Bu amaçla aşırı tetik müşterek düzentileme yürütülüp ona mucibince kişioğlu sıralaması yapılır.

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat