Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kaplumbağanın kabuğundan iple bağlanması tepki çekti

ANTALYA’DA KABUĞUNDAN SİLİKONLA YAPIŞTIRILIP BİR İPLE BAĞLANAN KAPLUMBAĞA HAYVANLARIN TEPKİSİNİ ÇEKTİ. İŞ YERİNİN ÖNÜNDE İPLE BAĞLI ŞEKİLDE İLERLEMEYE ÇALIŞAN KAPLUMBAĞANIN ÇABASI GÖRENLERİ ÜZDÜ.

Kaplumbağanın kabuğundan iple bağlanması tepki çekti
02 Ekim 2017 - 15:17
banner

Antalya’da kabuğundan silikonla yapıştırılıp bir iple bağlanan kaplumbağanın görüntüsü hayvanseverlerin tepkisini çekti. Bir iş yerinin önünde iple bağlı şekilde ilerlemeye çalışan kaplumbağanın çabası görenleri üzdü.

Muratpaşa ilçesi Varlık Mahallesi’nde bir iş yerinin önünde kaplumbağanın kabuğundan silikon aracılığıyla iple bağlı olduğunu gören vatandaşlar önce belediyeye haber verdi. Vatandaşlar, fotoğrafını çektikleri kaplumbağanın görüntüsünü hayvan koruma derneği ile paylaştı. Belediyeye haber verildikten sonra ise kaplumbağa ortadan kayboldu.

Olaya tepki gösteren Antalya Candost Derneği Başkanı Arife Yanık, belediye ekiplerine haber verilmesinin ardından hayvanın ortadan kaybolduğunu iddia etti. Birilerinin çarptıkları kaplumbağayı iyileşsin diye bağladıklarını söylediğini aktaran Yanık, “Ancak tedaviye götürmek yerine silikonla ipe yapıştırmışlar hayvanı. Belediyeye şikayet edilince hayvan kaybolmuş. Şimdi idari işlemler için dernek olarak başvuru yapacağız” dedi.

“Süs hayvanı gibi bağlanmış”

Kaplumbağaya eziyeti yapan firma görevlisinin tespit edildiğini belirten Arife Yanık, “İşlerinden dolayı daha duyarlı olmaları gerekirdi. Kaplumbağanın iple bağlı olduğunu görmek daha da şaşırtıcıydı. Çarptık demişler, tedaviye götürmemiş olmaları ve görenlere aşırı agresif tepki göstermeleri kaplumbağanın durumunu önemsemediklerini, süs hayvanı gibi kapıya bağladıklarını gösteriyor. Kaplumbağayı çözüp korumaya alarak klinik muayene sonrası doğaya salmaları gerekirdi. Ancak yetkililer hiçbir şey yapmamışlar. Şimdi kaplumbağa kayıp ancak yapanlar belli. Biz bu yapılan muamelenin bedelinin ödenmesini istiyoruz. Kaplumbağa belki başka yerde aynı şekilde tutuluyor. Ellerindeyse korumaya alınması değilse idari işlem başlatılması için gerekli başvuruları yaptık” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -