Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Karaçay köprüsünde sona yaklaşılıyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN İHALE BEDELİNİ ORTAKLAŞA ÜSTLENDİĞİ KARAÇAY KÖPRÜSÜNDEKİ ÇALIŞMALARDA SONA YAKLAŞILDI.

Karaçay köprüsünde sona yaklaşılıyor
21 Mart 2018 - 9:26

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ihale bedelini ortaklaşa üstlendiği Karaçay Köprüsündeki çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Muğla’nın Seydikemer İlçesi Korubükü Mahallesiyle Antalya’nın Kaş İlçesi Palamut Mahallerini birbirine bağlayan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Muğla Büyükşehir Belediyesinin yaklaşık 2 Milyon 137 bin 512 TL olan ihale bedelini ortaklaşa üstlendiği Karaçay Köprüsündeki çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Çalışmaları Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı İsa Akdemir ve AK Parti Kaş İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş inceledi. İncelemenin ardından Ulutaş, “Geçtiğimiz yıllarda şiddetli yağış nedeniyle debisi artan su, Karaçay nehri üzerine kurulu olan eski köprünün ayaklarında aşınmaya neden olmuş ve Seydikemer İlçesi ile bağlantımızı sağlayan köprünün 30 metrelik kısmında yaklaşık 3 metrelik bir çökme meydana gelmişti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, 2 Büyükşehir Belediyesinin ihale bedelini ortaklaşa ödeme kararı aldığı köprümüzün yaklaşık 6 ay süren çalışmalarını ve kontrollerini Seydikemer Belediyemiz ile Kaş Belediyemiz üstlendi. Köprümüzün yol ile bağlantısı sağlandıktan sonra halkımızın hizmetine açılacak. Yeni köprümüzün şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al