Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Karataş, Müteahhitler yemekte buluştu

ANTALYA İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ DERNEĞİ (ANTMÜTDER) BAŞKANI DENİZ KARATAŞ, 7 NİSAN DA YAPILACAK OLAN ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) SEÇİMLERİ ÖNCESİ 657 MÜTEAHHİT İLE YEMEKLİ TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ.

Karataş, Müteahhitler yemekte buluştu
29 Mart 2018 - 13:40
banner

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği (ANTMÜTDER) Başkanı Deniz Karataş, 7 Nisan da yapılacak olan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimleri öncesi 657 Müteahhit ile yemekli toplantıda bir araya geldi.

ANTMÜTDER Başkanı Deniz Karataş, 7 Nisan da yapılacak olan ATSO seçimleri öncesi Müteahhitler ile yemekli toplantıda bir araya geldi. Yemekte Karataş, müteahhitlerin ATSO da en kalabalık ve güçlü grup olduğunu hatırlattı. Karataş, müteahhitlerin son dönemde karşılaştığı sıkıntılar ve uygulanması mümkün olmayan ağır şartlar nedeniyle zor günler geçirdiklerini hatırlatarak, “Bu ve bundan önce yaşanan tüm sorunları Ankara’ya federasyonumuz aracılığı ile ilgili bakanlığa önerilerimizi biz sunduk. Ağır maddeler ile eli kolu bağlanmaya çalışılan sektörümüzün, çözüm önerilerimiz ile önünün açılması için bizlerin çaba ve gayretleri aralıksız devam etmiş ve tıkanmalar giderilmiştir” diye konuştu.

Karataş, “Sektörümüzün ülke ekonomisine GSMH’daki payının yüzde 25’lerde iş gücü istihdamında ki payının yüzde 20’lerde olduğu Antalya SGK da kayıtlı 500 bin işçinin 125 bininin inşaat sektöründe olduğu bilinmektedir. Yüzde 60 nispetinde insan gücüne dayalı olan müteahhitlik işlerimizin kolay olmadığını hepimiz biliyoruz. Sektörümüz değişti ve gelişti. Mozaik devrinden, şimdi Granit devrine geldik. İnşaat uzun soluklu zor ve çetin bir yol. Sektörümüz de yaşadığımız sorunları, eksiklik, aksaklık ve tıkanmaları, çözüm bekleyen konuları hızlı bir şekilde daha etkili gidermek için ATSO da yüksek bir temsil kabiliyeti ile bulunmamız gerekiyor” dedi.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim