Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kaş-Kalkan yolu Kaputaş’a zarar vermeyecek

AK Parti Kaş İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş (ortada), Kaş-Kalkan yolunun Kaputaj plajına zarar vermeyeceğini söyledi.

Kaş-Kalkan yolu Kaputaş’a zarar vermeyecek
26 Temmuz 2017 - 18:02
banner

AK Parti Kaş İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, Kaş-Kalkan yolunun Kaputaj plajına zarar vermeyeceğini söyledi.

AK Parti Kaş İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, Finike-Demre-Kaş-Kalkan Yolu proje hakkında açıklamalarda bulundu. Yeni yol projesiyle 98 kilometre olan mevcut yolun 20 kilometre kısalacağını belirten Ulutaş, “Mevcut yolun uzunluğu 98 kilometredir. Yapılan yeni proje ile birlikte mesafe 20 kilometre kısalarak, 78 kilometre olacak. Proje de 20 kilometre tünel, 3 kilometre viyadük olacak. Proje, doğal alanlara, koruma alanlarına ve sit alanlarına zarar vermeyecek şekilde planlanmakta” dedi.

Koruma Kurullarının izni alınarak projenin hazırlandığını ifade eden İlçe Başkanı Ulutaş, “sahalarda güzergah değişiklikleri yapılarak Kaş’ımızın zengin dokusu ve tabiatı korunmakta. Proje, Havaalanına bağlanacak şekilde planlanmakta. Dünya harikası Kaputaj Plajı’na 3,5 kilometre gibi uzaklıktan geçecek yolun çevreye, doğaya ve tabiata bir zararı olmayacak. Proje ile birlikte Kaş’ın marka değeri artacak. Ulaşım da sağlıklı bir yapıya kavuşacaktır. Turizm ve tarım sektörlerine ciddi katkısı olacak. Projenin yıl sonuna kadar tamamlanması hedeflenmekte. İnşallah projenin 2018 yılında yatırım programına alınmasını bekliyoruz.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -nişantaşı estetik doktorulohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatnişantaşı estetik doktoruMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co